Kategorie

BUTY SPAWALNICZE

5 Produkty

W wielu zawodach pracownik ma do czynienia z sytuacjami niebezpiecznymi dla zdrowia. Oferta odzieży i obuwia ochronnego pozwala zabezpieczyć ciało przed uszkodzeniami możliwymi w trakcie pracy. Ryzyko uderzenia, zgniecenia, przebicia lub poparzenia nóg sprawia, że niezbędne jest wykonywanie obowiązków służbowych w specjalnym obuwiu ochronnym. Buty ze wzmocnionymi elementami zabezpieczającymi przed urazem wymagane są głównie w sektorze przemysłowym. Ich specyficzną kategorię stanowi obuwie spawalnicze.

Obuwie spawalnicze a bezpieczeństwo pracy

W ofercie sklepu dostępne są buty ochronne spawalnicze o różnych parametrach, więc każdy pracownik może indywidualnie dopasować je do swoich potrzeb. Popularne są modele przeznaczone do pracy w odmiennych warunkach, dlatego warto dobrać obuwie spawalnicze odpowiadające konkretnej pracy. Wszystkie modele butów są wykonane z precyzyjnie wyselekcjonowanych tworzyw, takich jak gruba i mocna skóra bydlęca, trwałe materiały syntetyczne i odporne elementy metalowe. Wzmocnione podnoski chronią nie tylko palce, ale też śródstopie przed uderzeniami, zgnieceniem i działaniem wysokiej temperatury oraz substancji żrących.

Jak wybrać odpowiednie buty ochronne?

Wybór konkretnego modelu obuwia spawalniczego zależy od kilku czynników. Poza rozmiarem, znaczenie ma materiał wykonania i grubość podeszwy. Wysokość cholewki decyduje natomiast o tym, jaka powierzchnia nogi będzie zabezpieczona. W zależności od warunków panujących w miejscu pracy, niebagatelne znaczenie może mieć obecność wkładki antyprzebiciowej w podeszwie lub odporność podeszwy na wysoką temperaturę. W asortymencie sklepu dostępne są buty ochronne spawalnicze nadające się do krótkotrwałej styczności z powierzchnią rozgrzaną nawet do 300°C.

Komfortowe buty ochronne spawalnicze

Choć ochrona stóp jest podstawą, to obuwie spawalnicze powinno być także wygodne. Buty ochronne muszą gwarantować komfort noszenia i stabilność stania. W ofercie sklepu są buty dające wysoką przyczepność nawet w trudnych warunkach terenowych. D są produkty wykonane z materiałów, które stanowią ochronę, ale też pozwalają na właściwe ułożenie stopy. Dobrej jakości skóra to zapewnia swobodny chód, a materiały syntetyczne w obrębie kostek odpowiadają za zachowanie ruchomości stawu skokowego. Wewnętrzne warstwy chronią natomiast przed otarciami i nadmierną potliwością.

Jakie buty spawalnicze wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Osoba pracująca na stanowisku spawacza codziennie narażona jest na różnego rodzaju zagrożenia. Jednym ze szkodliwych czynników jest promieniowanie gamma. Ma ono niekorzystny wpływ m.in. na skórę i oczy. W związku z tym pracownik musi mieć odpowiednie ubranie robocze, rękawice oraz maskę. Bardzo istotnym elementem odzieży ochronnej są również buty spawalnicze. Poza tym, że muszą one być odpowiednio dostosowane, powinny być również wygodne. Na co zwrócić uwagę i jakie buty spawalnicze najlepiej wybrać dla siebie i swoich pracowników?

Jakie powinny być profesjonalne buty spawalnicze?

Profesjonalne buty spawalnicze przede wszystkim powinny spełniać odpowiednie normy, m.in. EN20349, EN20345, EN20344. Tego rodzaju obuwie robocze spotyka się w formie trzewików spawalniczych. Dzięki ich wysokości sięgającej ponad kostkę, utrudnione jest dostanie się do wnętrza buta odrobinek odprysków. Obuwie spawalnicze powinno posiadać metalowy podnosek, chroniący dodatkowo stopę przed uderzeniem lub przygnieceniem. Odpowiednie w tym wypadku mogą być parametry charakterystyczne dla obuwia bezpiecznego, wytrzymującego uderzenia z energią 200 J i zgniecenia do 15 kN. Spędzanie co najmniej 8 godzin w pracy sprawia, że ochronne parametry butów powinny iść w parze z wygodą. Zatem jakie buty spawalnicze spełnią jedno i drugie kryterium, będą i bezpieczne, i komfortowe w noszeniu? Przy wyborze obuwia spawalniczego warto zwrócić uwagę na elementy, które mogą poprawić komfort pracy. Należy wybrać obuwie, którego wyściółka jest przewiewna, zapobiega otarciom i absorbuje pot. Dobrze, by buty były wykonane z wytłaczanej, wodoodpornej skóry. Zwrócić uwagę należy również na urzeźbienie podeszwy, które zapewni lepszą stabilizację podczas poruszania się.

Jakie są dobre buty spawalnicze i na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Praca spawacza jest bardzo złożona i wymaga wielozadaniowości, dlatego dobre buty spawalnicze muszą mieć zamknięty obszar pięty i właściwości antyelektrostatyczne z absorpcją energii w pięcie. Ponadto podeszwa powinna być wykonana np. z podwójnego poliuretanu z wielowarstwową wkładką, zabezpieczającą stopę przed przekłuciem o nacisku 1100N. Co więcej, podeszwa ta powinna być odporna na temperaturę do 300º C. Dodatkowym atutem tego rodzaju obuwia może być zapięcie na rzepy. Dzięki niemu ściąganie i wkładanie butów będzie przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Ponadto w ten sposób można wyeliminować ryzyko potknięcia się o rozwiązaną sznurówkę. Warto więc dokładnie przeanalizować, jakie buty spawalnicze sprawdzą się w konkretnym przypadku i sięgnąć po model, który będzie solidny i komfortowy, dzięki czemu będzie służył przez lata.