Kategorie

Młoty i młotowiertarki

32 Produkty

Zastosowanie młotów i młotowiertarek

Kategoria młoty i młotowiertarki przedstawia ofertę ciężkich elektronarzędzi. W ich skład wchodzą młoty kujące, młotowiertarki oraz młoty wiercąco kujące. Wszystkie te sprzęty są wykorzystywane do specjalistycznych, cięższych prac remontowo-budowlanych. Są przydatne dla firm budowlanych, ale także dla prywatnych użytkowników. Mają zastosowanie podczas stawiania budynków czy prac rozbiórkowych. A także przy bardziej wyspecjalizowanych pracach dotyczących remontów domów czy mieszkań.

Specjalistyczne przeznaczenie młotów

Młoty kujące dedykowane są do kucia w twardych powierzchniach. Można nimi skuwać posadzki czy okładziny ścienne. Używane są także do wykonywania przebić w ścianach lub podłogach. Młotowiertarki znajdują zastosowanie podczas wiercenia otworów o dużej średnicy w bardzo twardych materiałach, nawet takich jak kamień, beton czy marmur. Młoty wiercąco kujące łączą w sobie kilka funkcji, zapewniając uniwersalność zastosowań.

Podstawowe parametry wyboru młotowiertarek

Ważnymi parametrami wyboru powinny być rodzaj udaru, maksymalna średnica wiercenia i moment obrotowy. Przy młotach udarowych i wyburzeniowych istotna jest także energia pojedynczego udaru. Młotowiertaki często wyposażone są w dodatkowe funkcje jak np. tradycyjne wiercenie, wiercenie z udarem czy dłutowanie. Młoty z wyższą mocą, bardziej specjalistyczne zapewniają intensywny i długi proces skuwania, nie obciążając zanadto sprzętu. Z drugiej strony uniwersalne młotowiertaki mogą mieć kilka trybów pracy, ale nie zapewniają najwiekszej mocy. Podczas zakupu ważna jest wysoka jakość elektronarzędzia oraz jego niezawodność

Pozostałe czynniki wpływające na zakup młotów

Istotnym czynnikiem jest rodzaj zasilania młota udarowo-obrotowego. Do dyspozycji mamy narzędzia zasilane z sieci oraz z akumulatorów. Zasilanie z sieci gwarantuje nieprzerwaną pracę bez konieczności ładowania. Natomiast akumulatory są przydatne podczas prac w nowym budynku bez dostępu do prądu. Przy zasilaniu z sieci należy zwracać uwagę na długie okablowanie, pozwalające na pracę na dużych odległościach od gniazdka prądu. Aby ułatwić transport i przechowywanie, młotowiertarki często są wyposażane w walizki. Oferowane są też gotowe zestawy młotów wraz z akcesoriami takimi jak: wymienne wiertła, dłuto, zasobnik ze smarem czy uchwyty pomocnicze.

Ergonomia i wygoda młotowiertarek

Młotowiertarki należą do ciężkich elektronarzędzi, to sprzęt o sporej wadze. Dlatego ważne są rozwiązania ergonomiczne i zapewniające łatwiejsze operowanie młotami. Sprzęt musi być stabilny i do utrzymania w rękach. Służą temu specjalnie profilowane uchwyty, dostosowujące się do użytkownika. Często są też antypoślizgowe. Te parametry zapewniają komfort użytkowania przy długim czasie. Młoty udarowo-obrotowe posiadają także często rączkę antywibrującą oraz ergonomiczny przełącznik. Znależć też można młotowiertarki z osłoną przeciwpyłową.

Asortyment młotowiertarek i ich oferta cenowa jest bardzo zróżnicowana. Dostępne są produkty na każdą kieszeń. Zachęcamy do zakupu.

Młoty i młotowiertarki - narzędzia do zadań specjalnych 

Młoty i młotowiertarki to narzędzia, które znajdą zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i podczas prac remontowych - ułatwią pracę nawet z najbardziej twardymi materiałami, takimi jak beton, kamień czy cegła. Dzięki nim wywiercisz otwory w twardych powierzchniach, skujesz posadzki czy okładziny ścienne. W naszej atrakcyjnej i bogatej ofercie, która obejmuje produkty o różnych parametrach i na każdą kieszeń, odpowiedni model dla siebie znajdą i specjaliści, i domowi majsterkowicze. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze młota i młotowiertarki?

Decydując się na zakup oferowanego przez nas sprzętu, warto zwrócić uwagę na takie wskaźniki jak rodzaj udaru, moment obrotowy i maksymalna średnica wiercenia. W naszym sklepie znajdziesz egzemplarze zasilane z sieci, co zagwarantuje nieprzerwaną pracę bez konieczności ładowania, lub za pomocą akumulatora, który zapewni większą mobilność narzędzia i jednoczesny optymalny czas pracy. Jeśli szukasz sprzętu, który będzie idealny do kucia nawet w najtwardszych powierzchniach, zapoznaj się z naszą ofertą młotów kujących, z kolei jeżeli zależy Ci na uniwersalności zastosowania - możemy zaproponować młoty wiercąco-kujące, łączące w sobie kilka funkcji.

Młoty i młotowiertarki - ergonomia i wygoda

Młotowierkarka czy młot młot kłujący to sprzęt o dość sporej wadze, dlatego oferowane przez nas narzędzia wyposażone są w odpowiednio wyprofilowane uchwyty. Dzięki nim sprzęt będzie pewnie i stabilnie leżał w Twoim rękach, a to zapewni komfort użytkowania i bezpieczeństwo wykonywanej, często wielogodzinnej pracy. Aby ułatwić transport i przechowywanie narzędzi, większość oferowanych przez nas młotów i młotowiertarek jest wyposażona w walizkę. W naszym sklepie znajdziesz również gotowe zestawy młotów z takimi akcesoriami jak wymienne wiertła, dłuto czy uchwyty pomocnicze. 

Zapoznaj się z bogatą ofertą młotów i młotowiertarek i dobierz sprzęt idealnie odpowiadający Twoim potrzebom i wymaganiom.