Kategorie

Bariery ochronne

2 Produkty

Bariery ochronne - do czego służą?

Mają one chronić przedmioty jak i ludzi przed nieprzewidzianymi skutkami wypadków. Mogą przeciwdziałać skutkom takim jak obtarcia ścian, uszkodzenia towaru, a nawet utracie życia pracownika / przechodnia. Także użycie ich, jest przemyślanym i dalekowzrocznym wyborem. Jednak, gdzie można ich użyć.

Stosowanie barier ochronnych w obiektach przemysłowych i magazynach

W większości przypadków stosowane są w pomieszczeniach przemysłowych i magazynach o dużym natężeniu prac. Służą one odseparowywaniu powierzchni płaskich od niepożądanych skutków działalności pracowniczej (np. jazda wózkiem widłowym), takich jak obtarcia, zarysowania, wgniecenia, plamy czy ukruszenia. Wynikających z wypadków przy pracy, nieuważnej jazdy wózkiem widłowym, czy też niepoprawnym parkowaniem pojazdów służbowych. Bariery ochronne mogą również wyznaczać ciągi technologiczno-piesze, oraz ochraniać towary przed ześliźnięciem się platformy załadunkowej.

Bariery ochronne na parkingach

Mają również szerokie zastosowanie na parkingach, przystankach autobusowych itd. Wykorzystywane są w wytaczaniu niestrzeżonych pieszych przejść kolejowych, odseparowywaniem przystanków autobusowych od skrajni jezdni oraz chronieniem ścian i kolumn parkingowych przed skutkami kolizji z nieuważnie parkowanymi pojazdami. Również służą one spowalnianiu ruchu poprzez obiekty takie jak gumowe progi spowalniające. Natomiast na drogach metalowe bariery oddzielają od siebie pasy ruchu i chronią przed przypadkowym wtargnięciem pojazdu na jezdnie - na przykład podczas wypadku.

Bariery ochronne w sklepach wielkopowierzchniowych

Są również stosowane na powierzchniach udostępnianym klientom. Odbojnice na stacjach benzynowych ochraniają dystrybutory paliwa przed wjechaniem w nie przez pojazdy. Co ze względu na łatwopalność paliw ma wyjątkowe znaczenie dla bezpieczeństwa obiektu. Natomiast w sklepach wielkopowierzchniowych możemy użyć odbojnic regałowych, osłaniających półki sklepowe przed wózkami sklepowymi. Także odbojnice systemowe wyodrębniają strefy wchodzenia i wchodzenia klientów do obiektu.