Kategorie

Osłony twarzy

77 Produkty

Praca na niektórych stanowiskach wymaga od pracownika przyodziania specjalnego stroju. Chodzi o ochronę nie tylko rąk, nóg czy tułowia, ale również głowy i twarzy. W wielu zakładach pracy to pracodawca zapewnia swojemu pracownikowi odpowiedni ubiór roboczy, który spełnia odpowiednia zasady i normy. Czasem jednak to pracownik musi sam zaopatrzyć się w ubranie ochronne. Jeśli chodzi o osłony twarzy firma Ferpol ma w swojej ofercie liczne produkty, które spełniają normy europejskie, jak np. osłonę twarzy przeciwodpryskową, a także przyłbice i kaptury ochronne. Dzięki nim zachowasz bezpieczeństwo pracując na wielu stanowiskach czy wykonując czynności, takie jak np. koszenie trawy czy spawanie.

Osłony twarzy, przyłbice i kaptury, które znajdziesz w naszym sklepie

To następujące produkty będące osłoną twarzy i głowy, które zakupisz w naszym sklepie internetowym: siatka ochronna O-PL-OTFS-ME, szybka ochronna UNIVER-VISOR, siatkowa osłona twarzy UNIVER-MESH, szybka wymienna OTY-PANE, osłona twarzy OTFS-VI-BRA, tarcza spawalnicza OTW-HAND-TW, tarcza spawalnicza OTW-HAND-DR, osłona twarzy OTFS-ME, tarcza spawalnicza OTW-HAND, osłona twarzy OTFS-VI, osłona spawalnicza UNIVER-OTW, osłona twarzy MSA-OT-PL, osłona twarzy OTY, osłona spawalnicza OTW-WELMET, osłona twarzy OTN, osłona twarzy z nausznikami OT-FORTPRO-VI, siatkowa osłona twarzy z nausznikami.

To tylko niektóre z proponowanych przez nas modeli. Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroką i bogatą ofertą. Jesteśmy pewni, że każdy nawet najbardziej wymagający Klient znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania. 

Przyłbice i kaptury

Zarówno te pierwsze jak i te drugie produkty to nic innego jak środki ochrony BHP. Mają one zapewnić ochronę głowy, ale i twarzy, w tym naszych oczu. Nikt nie chciałby, aby w czasie spawania pewnych elementów, ogień poparzył twarz pracownika. W tym celu warto zaopatrzyć się w przyłbicę i kaptur spawalniczy. W czasie koszenia trawy czy prac związanych z obróbką metali istotne jest, aby wióry, źdźbła, czy inne odpryski nie uszkodziły mechanicznie oczu lub twarzy. W tym celu najlepiej zabezpieczyć się osłoną twarzy przeciwodpryskową. Jeśli nie jesteś zainteresowany całościową osłoną, która uchroni Cię również przed szkodliwym promieniowaniem czy czynnikami termicznymi, możesz postawić na gogle ochronne. Jeśli nie masz pewności, która z osłon twarzy jest konieczna do wykonywania danej pracy, skontaktuj się z naszą firmą. Pomożemy dobrać odpowiednią osłonę, która zapewni Ci bezpieczeństwo.

Codzienne potencjalnie niebezpieczne aktywności, takie jak praca zawodowa czy zajęcia wykonywane w wolnym czasie bezwzględnie nie mogą kończyć się kontuzjami, czy innymi urazami. Mając na uwadze tę oczywistość, w ofercie firmy Ferpol znajduje się gama produktów chroniących w trakcie pracy między innymi twarz, będącą wizytówką każdego człowieka.

Spawacze oraz reprezentanci zawodów, gdzie pracownik ma bezpośredni kontakt z ogniem lub narażony jest na skutki wysokiej temperatury znajdą w ofercie osłony i przyłbice spawalnicze, jak również kaptury niepalne z osłoną.

Praca z kosa spalinową wymaga (oprócz posiadania kombinezonu) również ochrony twarzy poprzez stosowanie osłon, zwłaszcza takich, które w zestawie posiadają nauszniki wygłuszające.

Leśnicy i osoby wykonujące mniej drastyczne zadania techniczne i budowlane (stolarze, drwale) znajda tu siatkowe osłony twarzy czy osłony z kaskiem.

Oprócz kompletnych artykułów zakładka z osłonami twarzy zawiera także elementy wyposażenia, takie jak szybki gotowe do montażu czy wymienne siatki.

Produkty dystrybuowane przez Ferpol są akcesoriami uniwersalnymi (i można je swobodnie regulowane) lub dostępne są w kilku wariantach rozmiaru, uzupełnianych na bieżąco. Możliwość wybory pozwala na profesjonalny dobór wyposażenia. Na jakość pracy wpływa komfort noszenia potrzebnego osprzętu, o czym również należy pamiętać, kompletując ubranie robocze.

Gwarancją bezpiecznego użytkowania osłony na twarz (poza spełnieniem warunku, jakim jest poprawne założenie) jest jego jakość. Produkty oferowane przez firmę Ferpol wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, takich jak odporny na wysokie temperatury triacetat, trwały poliuretan, reslen eliminujący obecność szkodliwych gazów, które wydzielają się podczas pracy spawarką lub poliamid nieprzewodzący prądu.

Każdy z produktów dostępnych na stronie spełnia normy EN regulujące przydatność sprzętu do pracy, co daje pewność, że wykonywanie prac w osłonach faktycznie przyczynia się do zmniejszenia odsetka zdarzeń niepożądanych.

Główną funkcją przyłbic ochronnych na twarz, jak sama nazwa wskazuje, jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które je noszą. To, z czego zostały wykonane przyłbice jest w wielu przypadkach zależne od tego, w jakim celu je stworzono. Inne normy muszą spełniać przyłbice do szlifowania, a inne przyłbice spawalnicze. W związku z pandemią COVID-19 popularne stały się natomiast przyłbice ochronne na nos i usta. Stanowią one bardzo wygodny zamiennik dla zwykłych maseczek. W przeciwieństwie do klasycznych przyłbic nie osłaniają całej twarzy, a jedynie nos i usta. Nie utrudniają tym samym widoczności, poprzez osadzanie się pary. Z przeznaczenia przyłbice ochronne na nos i usta stanowią osłonę górnych dróg oddechowych przed różnymi zakażeniami, które są przenoszone drogą kropelkową, czyli można się nimi zarazić np. poprzez kichnięcie.

Przyłbice ochronne - czym jeszcze się różnią?

Bez wątpienia jedną z najczęściej występujących przyłbic jest przyłbica przezroczysta. Dlaczego? Chociażby ze względu na to, że osoba ją nosząca musi mieć zagwarantowane odpowiednie pole widzenia. W przypadku przyłbic ochronnych na nos i usta również zachowano przezroczystość. Możesz o tym nie wiedzieć, ale większość przyłbic wykonuje się z materiału, jakim jest poliwęglan. Jest to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się właśnie wysoką przezroczystością.

W ofercie sklepu Ferpol znajdziesz również przyłbice ochronne z regulacją. Pozwalają one wyregulować sposób, w jaki przyłbica przylega do naszej głowy. Natomiast w przypadku przyłbicy spawalniczej, regulowanej, pozwala ona np. na regulację poziomu przyciemniania.

Ochronę twarzy przy wielu czynnościach zapewnia nam właśnie przyłbica. W zależności od tego, czy przyłbica ma stanowić zabezpieczenie przy koszeniu trawy, piaskowaniu, czy szlifowaniu, będzie różnić się jej sposób wykonania, wytrzymałość, czasem materiał użyty do jej powstania, a także kształt.

Kiedy przyłbica do piaskowania jest niezbędna?

Piaskowanie to nic innego, jak sposób na czyszczenie elementów stalowych, drewnianych czy budowlanych. Polega na tym, że sprężone powietrze pobiera z zasobnika ścierniwo, a następnie tworzy strumień ścierny. Ten z dużą siłą uderza o poddawane czyszczeniu elementy i rozbija się, usuwając rdzę, śniedź czy osad, a w przypadku zębów nawet próchnicę. Najważniejsza różnica polega na materiale ściernym, który dobiera się do oczyszczania. Jednak podejmując się piaskowania, powinniśmy przede wszystkim zadbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Wykonując tę czynność należy mieć na sobie kombinezon ochronny, który zabezpieczy Twoje ciało. Nie wolno też zapomnieć o głowie. W tym przypadku sprawdzi się przyłbica do piaskowania, która osłoni Twoją twarz. Pamiętaj również o osłonie uszu za pomocą nauszników. Przy piaskowaniu powstaje spore zapylenie, więc maseczka ochronna może okazać się zbawienna.

Przyłbica do szlifowania, którą wybrać?

Szlifowanie to proces wykańczania powierzchni, za pomocą narzędzi ściernych służących do ścierania. Poprzez tę czynność nadajemy kształt obrabianemu przedmiotowi. W czasie szlifowania powstaje ogromna ilość pyłu, który unosi się w powietrzu. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W jaki sposób? Zaopatrz się w maskę lub przyłbicę do szlifowania. Przeważnie są ona lekkie i poręczne. Bardzo często są to przyłbice ochronne z regulacją, które poza szlifowaniem sprawdzą się również przy: piaskowaniu, cięciach plazmowych i gazowych, obróbce materiałów i surowców w przemyśle chemicznym, metalowym, spożywczym, drzewnym, a także przy pracach rolnych. Ochrona twarzy, którą zapewni przyłbica podczas szlifowania, pozwala bezpiecznie wykonywać tę czynność.

Przyłbica ochronna na twarz - gdzie kupić?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem przyłbic ochronnych powinieneś udać się do sklepu sprzedającego artykuły BHP. W wielu większych, ale również i mniejszych miastach, znajdziesz takie punkty. Jeśli natomiast wolisz robić zakupy online, możemy polecić nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz szeroki wybór przyłbic. Począwszy od przyłbicy regulowanej, przez przyłbicę przezroczystą, spawalniczą, a kończąc na przyłbicy do piaskowania. Jeśli zaś wolisz robić zakupy w sklepach stacjonarnych, również posiadamy takowy. Mieści się on przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej 72 w Skierniewicach. Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16:30, a także w sobotę od godziny 8 rano do 13.

Dbaj o swoje bezpieczeństwo!

Pamiętaj, że w przypadku wykonywania wielu prac niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalne ubranie ochronne, robocze, a także zabezpieczenie głowy (twarzy, oraz uszu). W przypadku pracy na stanowisku spawacza, lakiernika, czy wielu innych, zarówno ubranie, jak i przyłbica ochronna na twarz, powinny spełniać określone normy. Dla każdego z zawodów będą one inne, ponieważ różni się środowisko i warunki pracy. Przy pracy lakiernika powstaje szkodliwy pył, dym, który bez posiadania maski z odpowiednim filtrem, czy przyłbicy, wdychany w płuca, może spowodować poważne problemy zdrowotne. 

Spawanie to czynność polegająca na łączeniu co najmniej dwóch materiałów, poprzez ich wcześniejsze nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia. W tym celu można, ale nie trzeba posłużyć się spoiwem. Natomiast jeśli chodzi o źródło ciepła to pochodzi ono z łuku spawalniczego tworzonego przez prąd generowanego przez źródło prądu spawania. Można wyróżnić dwie metody spawania. Pierwsza z nich to metoda generowania ciepła, a druga to metoda sposobu poddawania materiału dodatkowego. W czasie spawania istotne jest, aby przestrzegać ściśle określonych zasad BHP. Przede wszystkim chodzi o to, aby prace spawalnicze wykonywała osoba posiadająca takie uprawnienia. Istotny jest także ubiór takiej osoby. Nie może zabraknąć specjalistycznego stroju, jak i przyłbicy do spawania chroniącej głowę.

Strój niezbędny przy pracach spawalniczych - konieczna jest przyłbica spawalnicza

Okazuje się, że jeszcze kilka lat temu w Polsce nie istniał żaden wymóg prawny co do odzieży ochronnej dla spawaczy, jednak się to zmieniło. Teraz opisuje to norma EN ISO 11611. Chodzi o to, że odzież ochronna spawaczy musi spełniać ściśle określone normy. Zatem jak powinien być ubrany spawacz? Z pewnością w jego stroju nie może zabraknąć przyłbicy do spawania. A co poza nią? Trzeba pamiętać, że najważniejszą cechą odzieży ochronnej spawalniczej jest odporność na działanie płomieni, promieniowania ciepła oraz kropli roztopionych metali. Zatem wierzchnia odzież ochronna, czyli spodnie i kurtka, powinny być wykonane z materiałów niepalnych lub trudnopalnych o konstrukcji, która uniemożliwia dostanie się odprysków gorących metali lub iskier do wnętrza. Jak już wyżej wspomnieliśmy, niezbędnym elementem ubioru jest również to zapewniające ochronę głowy. Mowa o przyłbicach spawalniczych czy kapturach spawalniczych. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?Na to, aby zapewniała odpowiednie pole widzenia, posiadała skuteczny i szybki filtr promieniowania oraz, by chroniła twarz przed gorącem. Natomiast kaptur spawalniczy stanowi doskonałe uzupełnienie przyłbicy do spawania czy maski spawalniczej. Wspomaga on ochronę przed promieniowaniem cieplnym i przed odpryskami.

Jaką przyłbicę do spawania wybrać?

Podstawową właściwością, którą muszą posiadać wszystkie przyłbice spawalnicze jest skuteczna ochrona i niezawodność. Przy jej doborze warto także wziąć pod uwagę wygodę i jej funkcjonalność, czyli np. czy przyłbicę do spawania da się połączyć z innymi środkami ochrony, czy jest łatwa w użyciu, jakie jest pole widzenia, jaki posiada filtr. Zatem zanim zdecydujesz się na konkretną przyłbicę spawalniczą odpowiedz sobie na kilka pytań. Ile czasu zajmuje Ci spawanie? Jakie inne środki ochrony stosujesz? Ile dymu spawalniczego generujesz podczas spawania? Jakie pole widzenia jest Ci potrzebne? Czy wykonujesz dużo spawania sekwencyjnego? Gdy już będziesz znał odpowiedzi, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz szeroką gamę przyłbic spawalniczych. Jeśli jakaś informacja jest dla Ciebie za mało wystarczająca, skontaktuj się z nami. Spróbujemy pomóc.

Wielu amatorów koszenia trawy przystępuje do tej czynności bez zapewnienia sobie odpowiedniego zabezpieczenia. Dużo osób kosi trawę czy to w krótkim rękawku, czy w krótkich spodenkach. Nieco inaczej podchodzą do tematu osoby, które zajmują się koszeniem zawodowo. Pamiętajmy, że nawet kosząc trawę powinniśmy stosować się do zasad bezpieczeństwa i tym samy zaopatrzyć się na czas trwania tej czynności w ubiór ochronny oraz w osłonę na twarz do koszenia trawy. Jeśli nie będziemy stosować się do tych zasad, wówczas może spotkać nas nieszczęśliwy wypadek, który czasem kończy się nawet wizytą u chirurga. Prawda, że nie brzmi to zbyt przyjemnie? Jeśli możesz to unikaj takich sytuacji i następnym razem zaopatrz się w odpowiedni strój i przyłbicę do koszenia. Wówczas zredukujesz ryzyko uszczerbku na zdrowiu.

Odzież oraz przyłbica ochronna do koszenia trawy

Zanim przystąpisz do koszenia trawy zadbaj o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiedni ubiór. Strój, w którym będziesz wykonywać tę czynność nie powinien być zbyt luźny, nie powinien również posiadać zwisających elementów. Najlepiej, aby spodnie były długie i zakrywały w całości nogi. Jeśli chodzi o obuwie sprawdzą się tutaj buty z podeszwą antypoślizgową. Z kolei dłonie warto jest chronić rękawicami roboczymi. Na ręce warto przyodziać koszulę czy bluzkę z długim rękawem. Skupmy się teraz na głowie. Na twarzy powinna pojawić się przyłbica do koszenia trawy, może to być również kask ochronny. Jeśli nie masz ani jednego, ani drugiego, zaopatrz się, chociaż w okulary ochronne. Istotną kwestią są również uszy, a dokładniej słuch. Przy głośnym brzmieniu kosiarek, które ma towarzyszyć Ci przez kilka najbliższych godzin, warto jest posiadać pod ręką zatyczki do uszu, nauszniki czy słuchawki. Te rozwiązania pozwolą wytłumić dźwięk.

Gdzie kupić osłonę na twarz do koszenia trawy?

Jest wiele sklepów stacjonarnych, w których bez problemu znajdziesz zarówno strój ochronny jak i przyłbicę ochronną do koszenia trawy. Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem zakupów internetowych, wówczas możemy polecić nasz sklep. W ofercie posiadamy szeroki wybór przyłbic do koszenia, a także kaski ochronne do koszenia trawy, czy przyłbice zaopatrzone w nauszniki. Ceny są różnorodne, jednak zapewniamy, że wszystkie nasze produkty wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Ponadto posiadają one odpowiednie certyfikaty i spełniają normy europejskie.

Bezpieczeństwo w czasie koszenia trawy

Skoro już wiesz, żeby zaopatrzyć się w ubiór ochronny i przyłbicę do koszenia trawy, pora zadbać o inne aspekty. Zanim przystąpisz do koszenia trawy upewnij się, że kosiarka działa prawidłowo. Sprawdź, czy wszystkie śruby są dokręcone, czy koła działają prawidłowo, czy w zbiorniku jest odpowiednia ilość paliwa lub oleju. Najbezpieczniej jest kosić trawę, gdy na dworze jest jeszcze jasno, a także sucho. Deszcz może spowodować, że np. niechcący poślizgniesz się. Gdy opróżniasz kosz kosiarki pamiętaj o każdorazowym wyłączeniu silnika.