Kategorie

APTECZKI/ GAŚNICE/ ZNAKI

275 Produkty

W tej kategorii można znaleźć różnego rodzaju apteczki oraz ich wyposażenie, gaśnice różnego typu i wielkości, szereg akcesoriów przeciwpożarowych, a także wszelkie potrzebne znaki bezpieczeństwa.

Apteczki

Apteczka to niezbędny przedmiot do szybkiego i skutecznego udzielenia pierwszej pomocy zarówno w drobnych, jak i poważnych wypadkach. W ramach tej podkategorii można nabyć nieduże i poręczne, w pełni wyposażone apteczki samochodowe, a także większe zestawy dla bardziej wymagających oraz profesjonalne szafki "apteczka" na potrzeby biur, szkół, firm i instytucji. Dostępne są także poszczególne elementy wyposażenia apteczki do dokupienia, gdy skończą się w niej pojedyncze rzeczy, bądź pełen zestaw wymaganej zawartości apteczki. Na uwagę zasługuje płyn do płukania oczu w praktycznym opakowaniu.

Gaśnice

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem gaszenia lub ograniczania zasięgu pożaru do czasu przyjazdu straży pożarnej jest użycie gaśnicy. Od kilogramowych, wymaganych prawem w samochodach*, po duże przewoźne stosowane w przemyśle - szeroki wybór gaśnic różnych typów (proszkowe, śniegowe, mgłowe, pianowe). Szczegółowe opisy pozwolą dobrać najodpowiedniejszą gaśnicę pod kątem miejsca, do którego planowany jest zakup.
* - prawo zaleca min. 1-kilogramową gaśnicę, ale praktyka: co najmniej 2-kilogramową.

Akcesoria PPOŻ

W kategorii akcesoriów można znaleźć koce gaśnicze, różnego typu mocowania gaśnic (wieszaki, stojaki, szafki), węże i hydranty, a także prądownice hydrantowe służące do wytwarzania odpowiednich strumieni wodnych.

Znaki

Właściwe oznaczenie miejsca robót, dróg ewakuacyjnych oraz najważniejszych miejsc i urządzeń w budynku oraz oczywiście oznaczenia PPOŻ to nie tylko obowiązek BHP, ale też kluczowa informacja w kryzysowych czy awaryjnych sytuacjach. W tej kategorii znajdują się zarówno znaki informujące o drodze ewakuacyjnej, o różnego typu pracach, jak i oznaczenia "główny wyłącznik prądu", "toaleta", "biuro" oraz tabliczki z zakazami. Są także wszelkie ważne instrukcje na trwałych, czytelnych tablicach, m.in.: instrukcja przeciwpożarowa dla pomieszczeń administracyjno-biurowych, czy instrukcje BHP dla różnorodnych stanowisk pracy.