Kategorie

Akcesoria PPOŻ/Koce gaśnicze

20 Produkty

Koce gaśnicze to jedne z podstawowych elementów, które służą do gaszenia ognia. Wykonane są najczęściej z włókna szklanego i za ich pomocą możemy w mechaniczny sposób odciąć dopływ powietrza od płonących materiałów. Stosowane one są w celu gaszenia powierzchniowego, a nawet człowieka. Posiadają małe rozmiary, dzięki czemu można łatwo je przetransportować w miejsce pożaru. Najlepiej zdają egzamin w przypadku, kiedy ogień zajmuje mniej miejsca niż koc, a powierzchnia pożaru jest płaska.

Koce gaśnicze

Koce gaśnicze służą do punktowego tłumienia ognia. W celu ugaszeniu pożaru, należy mocno i szczelnie docisnąć koc do podłoża wokół płonącego miejsca. Dzięki temu odcina się dostęp powietrza, które podtrzymuje proces palenia i po pewnym czasie ogień gaśnie, a temperatura pożaru się obniża.

Akcesoria przeciw pożarowe

W każdym budynku powinny znajdować się akcesoria przeciwpożarowe, które ułatwiają walkę z pożarem. Jednym z podstawowych są wieszaki na wszelkiego rodzaju gaśnice. Mogą one być wykonane z metalu, tworzywa lub z dodatkiem pasów mocujących. Ich zadaniem jest pewne i mocne utwierdzenie gaśnicy.

Innym ważnym elementem każdego wyposażenia przeciw pożarowego jest hydrant wewnętrzny. Z jego pomocą można gasić pożar z wnętrza budynku co w wielu sytuacjach jest bardziej skuteczne. Każdy hydrant musi składać się z kilku ważnych elementów:

  1. Prądownica : element, który służy do sterowania strumieniem wody. W zależności od pożaru, można wygenerować rozproszoną lub zwartą postać strumienia.
  2. Wąż do hydrantu : element, który służy do rozprowadzenia wody na odległość z której można gasić płomienie. Powinien być on wykonany z mocnych i elastycznych materiałów takich jak guma lub tworzywa sztuczne.

W każdej apteczce powinien też się znajdować koc termiczny, który przyda się wszystkim osobom, które ucierpiały na wskutek pożaru. Chroni on przed zimnem lub przegrzaniem w zależności od tego, której strony użyjemy ( złotej lub srebrnej ).  Wykonany jest z termicznego materiału, który zatrzymuje ciepło lub odbija promienie słoneczne.