Kategorie

Instrukcje

26 Produkty

Instrukcje BHP są ważnym elementem wyposażenia każdej firmy oraz miejsca pracy. Oprócz tego, że są obowiązkowe, koniecznie muszą być też czytelne. Mogłyby też przy okazji się dobrze prezentować, ponieważ stanowią obowiązkowy element wystroju biura czy innego miejsca pracy. Instrukcje BHP oferowane przez Ferpol takie właśnie są, dlatego warto zapoznać się z ofertą produktową w tym zakresie.

Podkategorie

Instrukcje BHP – dlaczego są takie ważne?

Polskie prawo nakłada na pracodawców obowiązek umieszczenia instrukcji BHP, które powinny być dokładnie opracowane oraz udostępnione pracownikom. Kodeks pracy wymaga wydania również instrukcji stanowiskowych BHP.  Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. precyzuje przepisy i dopowiada, że instrukcje stanowiskowe są obowiązkowe w przypadku prac gdzie może mieć miejsce wypadek lub zagrożone może być zdrowie pracownika, w przypadku prac w zakładzie procesów technologicznych oraz przy pracach wymagających korzystania z materiałów niebezpiecznych lub szkodliwych. Dodatkowo instrukcje są konieczne przy obsłudze maszyn oraz technicznych urządzeń oraz potrzebna jest instrukcja dotycząca udzielania pierwszej pomocy.

Tablice BHP do umieszczenia dla pracowników

Instrukcje BHP trwale udostępnione pracownikom są poprzez umieszczenie ich w widocznym miejscu. Taką możliwość zapewnia Ferpol, ponieważ oferowane produkty w tej kategorii można umieścić na terenie przedsiębiorstwa. Tablice dotyczące instrukcji korzystania z maszyn warto umieszczać w pobliżu poszczególnych urządzeń tak, aby pracownicy mogli się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem pracy i w każdym momencie mieć możliwość odświeżenia informacji. Instrukcje BHP może przygotować oraz opracować pracownik merytoryczny, ale jeżeli brakuje czasu na takie czynności, warto postawić na zakup gotowych tablic, które będzie można od razu zawiesić po zaznajomieniu z nimi pracowników. Tego typu rozwiązanie jest oszczędzaniem czasu, który pracownicy mogą poświęcić na pracę nad budowaniem zysków w przedsiębiorstwie. Ferpol oferuje instrukcje stanowiskowe oraz ogólne – m.in. dla spawacza elektrycznego. Tablice są atrakcyjne wizualnie i mogą dobrze się prezentować w wielu wnętrzach.