O usłudze

Oferujemy usługę personalizacji i zdobienia odzieży logo Państwa firmy. W zależności od asortymentu dobieramy odpowiednią technikę nadruku.

1. haft

Haft uznawany jest za jedną z najstarszych technik ozdabiania odzieży, uważany jest też za technikę najszlachetniejszą i zarazem oferującą najlepszą jakość.
Jeśli zastosowane zostaną odpowiednie nici wykazuje on znakomitą odporność na gotowanie i pranie chemiczne.

2. sitodruk

Technika zdobienia polegająca na naniesieniu specjalnej farby na tkaninę. Najbardziej opłacalna przy dużym logo oraz większej ilości zamawianego towaru.

3. sitodruk transferowy

W sitodruku transferowym wzór wykonywany jest na specjalnym papierze z którego następnie może zostać przeniesiony (najprostszy sposób to zwykłe żelazko, bardziej zaawansowany to specjalna prasa) na doceloway materiał. Termotransfery są idealne w przypadku dużych ilości towaru i konieczności umieszczenia loga w trudno dostępnych miejscach (np. kieszonki, patki kieszonek) lub na odzieży, która nie toleruje bardzo wysokich temperatur. Koniecznych przy utrwalaniu zwykłego sitodruku (np. płaszcze przeciwdeszczowe).

4. sublimacja

Polega na transferowaniu pigmentu pod bardzo dużym naciskiem i wysoką temperaturą. Szczególnie polecana w przypadku oddychających koszulek sportowych.

5. nadruk odblaskowy srebrny

Technika bardzo ciekawa, stosowana wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności. Możliwy jest nadruk zarówno w formie tradycyjnych pasów (popularne jest np. dogrzewanie pasów na ubraniach Master) jak i bardziej skomplikowanych form jak loga czy napisy (również niestandardowymi czcionkami).

6. naszywka specjalna

Pigment jest transferowany pod bardzo dużym naciskiem i wysoką temperaturą na przygotowany wcześniej i podklejony fizeliną strecz. Powierzchnia naszywki specjalnej (w przeciwieństwie do haftowanej) jest gładka.

7. subliflock

Grafika nanoszona jest na specjalny podkład a następnie transferowana na docelowy materiał. Subliflock umożliwia uzyskanie dowolnych przejść tonalnych oraz wielokolorowej grafiki. Powierzchnia gotowego zdobienia pokryta jest delikatnym meszkiem.

8. flock

W dotyku technika nieco podobna do Subliflocka. Bardzo trwała, odporna na pranie i uszkodzenia mechaniczne. Flock występuje w predefiniowanych kolorach (biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, szary, granatowy) dlatego też technika ta jest idealna w przypadku jednokolorowych nadruków pozbawionych przejść tonalnych.

nie wiesz, którą technikę wybrać? skontaktuj się z nami, doradzimy!

skontaktuj się z nami

W dzisiejszych czasach niesamowicie ważne jest dbanie o wizerunek własnej marki czy firmy. Dlatego prężnie działająca reklama i marketing to podstawa udanego biznesu. Jeśli te sektory firmy dobrze działają, wówczas pozwalają na zdobycie nowych klientów, a także utrzymanie tych dotychczasowych. Świetnym pomysłem na dotarcie do większej liczby osób jest, chociażby coś tak prostego, jak znakowanie odzieży. W końcu ubiór nasz czy naszych pracowników jest w pewien sposób wizytówką firmy. Logo firmy znajdujące się na koszulce może się temu przysłużyć. Wystarczy skorzystać z usług takiej firmy jak nasza. Zajmujemy się znakowaniem odzieży roboczej, a także ochronnej. Opis pełnej usługi znajdziesz tutaj.

Metody znakowania odzieży

Jeśli już zdecydowałeś się na znakowanie odzieży roboczej powinieneś poznać wszystkie metody. Pełne rozeznanie pozwoli Ci na podjęcie odpowiedniej decyzji, którą z nich wybrać. Nasza firma oferuje aż osiem sposobów znakowania ubrań. Zaliczymy do nich: haft, sitodruk, sitodruk transferowy, sublimację, nadruk odblaskowy srebrny, naszywkę specjalną, subliflock oraz flock. Teraz kolejno przybliżymy, na czym polega każda z wyżej wymienionych metod.

Jeśli chodzi o haft to jedna z najstarszych metod znakowania odzieży. Haft komputerowy jest niezwykle dokładny. Pozwala bardzo precyzyjnie odwzorować projekt graficzny. Dzięki temu każdy detal zostaje zachowany. Wszystko to zawdzięczamy drobnym igłom, które połączone są z nićmi. Ten sposób znakowania odzieży jest niezwykle trwały, odporny na gotowanie, czy pranie chemiczne. W dodatku efekt wygląda naprawdę profesjonalnie.

Sitodruk to kolejna metoda znakowania odzieży, w dodatku uchodzi za jedną z najtrwalszych technik. Polega ona na naniesieniu specjalnej farby na tkaninę. Stosuje się ją w druku jednobarwnym, a także wielobarwnym. Jeśli chodzi o tkaniny, sitodruk nie stosuje się w przypadku polaru, materiału frotte czy softshell. Natomiast idealnie sprawdzi się na koszulkach czy bluzkach polo. Warto również wspomnieć, że ten sposób znakowania ubrań jest najbardziej opłacalny w przypadku wielkoformatowych logo oraz przy dużej ilości zamawianego towaru.

Inne metody znakowania odzieży

Sitodruk transferowy to następna z metod znakowania odzieży. Różni się tym od klasycznego sitodruku, że wydruk wykonuje się na papierze silikonowym lub na folii. Następnie na wydruk nakłada się klej i nanosi na docelowy materiał. Ten sposób sprawdza się szczególnie w momencie, gdy np. logo trzeba umieścić w trudno dostępnym miejscu (kieszonce), a także odzieży, która niezbyt dobrze toleruje wysoką temperaturę. 

Sublimacja to nic innego, jak prosta, a zarazem skuteczna metoda drukowania cyfrowego. Będzie skuteczna w przypadku znakowania odzieży reklamowej, np. nadrukowywaniu obrazka czy tekstu na koszulkę.

Nadruk odblaskowy srebrny stosuje się szczególnie do znakowania odzieży ochronnej oraz odzieży roboczej. Czyli w przypadku ubrań, gdzie istotne jest, aby człowiek w nie ubrany był widoczny zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Metodę tę stosuje się na bawełnie, poliestrze, również na mieszankach tkanin i dzianin, a także na wielu materiałach specjalistycznych. Do znakowania ubrań wykorzystuje się folię transportową - folię flex.

Naszywka specjalna różni się tym od haftowanej, że jej powierzchnia jest gładka. Grafikę nanosi się najpierw na podkład, a następnie za pomocą dużego nacisku i wysokiej temperatury na docelowy materiał.

Subliflock to popularna metoda znakowania odzieży reklamowej. Umożliwia ona uzyskanie dowolnych przejść tonalnych oraz wielokolorowych grafik. W efekcie finalnym na powierzchni zdobienia widoczny jest delikatny meszek.

Natomiast flock jest tylko częściowo podobną metodą znakowania odzieży do poprzedniej. Technika ta jest bardzo trwała, a wyróżnia ją to, że sprawdza się w przypadku jednokolorowych nadruków.

Odzież BHP z logo

Zastanawiasz się, jaki sposób znakowania odzieży roboczej będzie najlepszy? Jeśli chodzi o bawełniane bluzki czy T-shirty idealnie sprawdzi się metoda znakowania odzieży, jaką jest sitodruk. Jest niezwykle trwała, poza tym będzie doskonała przy dużym zamówieniu. Nie można też zapomnieć o sublimacji, która nadaje się doskonale do znakowania materiałów syntetycznych, jak chociażby poliester, z których to często wykonana jest odzież robocza. W przypadku spodni czy bluz, które wykonane są z trwalszych materiałów niż koszulki, można wykorzystać metodę znakowania odzieży roboczej, jaką jest termotransfer. Jeśli natomiast chodzi o bluzy polarowe, które są popularnym okryciem wierzchnim w wielu firmach, tutaj sprawdzi się haft komputerowy.

Znakowanie odzieży reklamowej

W przypadku znakowania odzieży reklamowej często poleca się sitodruk. Można znakować nim naprawdę różne materiały. Przeważnie sitodrukiem znakuje się koszulki reklamowe. W przypadku czapek czy toreb reklamowych, a także innych tekstyliów stosuje się natomiast haft. Jest to bardzo precyzyjna metoda a efekt pracy prezentuje się profesjonalnie. Za to sublimacja to metoda, którą znakuje się różne gadżety reklamowe, takie jak: poduszki, koce, podkładki, kubki.

Znakowanie odzieży ochronnej

Odzież ochronna ma za zadanie chronić ciało człowieka, a także pozwala uniknąć zagrożenia, jakie może pojawić się na danym stanowisku pracy. W niektórych sytuacjach może nawet uratować życie. W przypadku ubrań ochronnych stosuje się w wielu przypadkach metodę znakowania odzieży, jaką jest nadruk odblaskowy. Jeśli chodzi o znakowanie odzieży ochronnej można tu również polecić zarówno sitodruk jak i termotransfer. Dlaczego? Otóż obie te metody stosuje się na materiałach bawełnianych, poliestrowych oraz posiadających inne domieszki. Poza tym ubrania z takim oznakowaniem są w stanie wytrzymać w temperaturze do 80 stopni Celsjusza.

Jeśli nie jesteś pewien, jaką metodę znakowania ubrań wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy dopasują technikę, która okaże się najlepsza w przypadku Twojego zamówienia.