Kategorie

OCHRONA OCZU I TWARZY

311 Produkty

W wielu miejscach pracy odpowiednia ochrona oczu i twarzy jest koniecznością zwiększającą bezpieczeństwo pracowników. Na kontakt z niebezpiecznymi czynnikami narażone są szczególnie te osoby, które pracują w otoczeniu pyłu, kurzu, opiłków czy trocin. Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z zanieczyszczeniami, odpryskami i promieniowaniem, wysokiej klasy środki ochrony twarzy i oczu powinny stanowić podstawowe elementy wyposażenia każdego pracownika. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo bardzo szeroki asortyment obejmujący najskuteczniejsze oraz wymagane przepisami BHP rozwiązania chroniące wzrok, takie jak gogle robocze oraz okulary wykonane z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Proponujemy także ochronniki twarzy o różnorodnym przeznaczeniu oraz przyłbice spawalnicze. Wszystkie środki ochrony twarzy i oczu dostępne w sklepie internetowym Ferpol.pl posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające spełnianie wszystkich rygorystycznych norm ochrony.

Okulary i gogle ochronne

Podczas pracy związanej z obróbką metalu, stali, drewna czy tworzyw sztucznych należy bezwzględnie zadbać o ochronę oczu za pomocą gogli roboczych. Dostępne w naszym sklepie internetowym modele posiadają solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne szkła wykonane z poliwęglanu. Stanowią skuteczną barierę osłaniającą gałki oczne przed niebezpiecznymi czynnikami fizycznymi, takimi jak trociny, opiłki czy odpryski. Wysokiej klasy soczewki pokryte są specjalną warstwą antifog zapobiegającą parowaniu, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracownika podczas wykonywania powierzonych obowiązków. Osobom pracującym w terenie polecamy gogle z filtrem UV chroniącym oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. W ofercie wyróżniają się także modele ze szkłami wykonanymi z octanu, które są przeznaczone do pracy z chemikaliami. Nasze gogle skonstruowane są w taki sposób, aby ściśle przylegały do twarzy, zapewniając tym samym pełną ochronę przed pyłem, kurzem i oparami chemicznymi. Posiadają elastyczny pasek z możliwością regulacji, który gwarantuje idealne dopasowanie do kształtu głowy i zapobiega przemieszczaniu się gogli. Zaawansowane systemy wentylacyjne gwarantują swobodną cyrkulację powietrza. W naszym sklepie znajdą Państwo także profesjonalne gogle spawalnicze wyposażone w chroniące wzrok wymienne filtry optyczne. Przeznaczone są do ochrony oczu i części twarzy przed bardzo niebezpiecznym promieniowaniem i zgorzeliną podczas spawania, a ponadto cięcia łukiem elektrycznym.

Wygodne okulary ochronne

Inną dostępną wersją ochronników wzroku w naszej ofercie są okulary ochronne, które świetnie sprawdzą się do zastosowań profesjonalnych w miejscu pracy, a także podczas wykonywania wielu prac domowych. Okulary zapewniają doskonałą ochronę oczu przed pyłem i odpryskami w trakcie różnych prac remontowych. Nosząc je, można zapobiec przedostaniu się do gałek ocznych niebezpiecznych drobinek powstających np. w wyniku usuwania warstwy starej farby ze ścian lub sufitu. Okulary chronią oczy przed kontaktem z niezwykle ostrymi trocinami i drzazgami, czy też opiłkami metalu. W naszej ofercie posiadamy bardzo duży wybór okularów ochronnych, które są skuteczną i niedrogą metodą na zabezpieczenie oczu przed niebezpiecznymi czynnikami. Doskonale sprawdzą się również do codziennego użytku jako ochrona przed promieniowaniem UV, gdyż wiele modeli jest wyposażonych w odpowiednie filtry. Posiadamy okulary wykonane ze wzmocnionych komponentów, które przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań. Wszystkie dostępne modele oferują szerokie pole widzenia oraz odpowiedni komfort nawet podczas wielogodzinnego noszenia.

Środki ochrony twarzy

O odpowiednią ochronę twarzy mogą Państwo zadbać dzięki dostępnym w naszym sklepie osłonom, wykonanym z najwyższej jakości komponentów o różnorodnych właściwościach. Posiadamy modele przeznaczone do prac spawalniczych oraz kaptury niepalne elektrostatyczne wykonane z materiałów odpornych na bardzo wysokie temperatury. Operatorom kos do pielęgnacji ogrodów polecamy osłony wyposażone w nauszniki ochronne tłumiące hałas generowany przez silnik spalinowy. Siatkowe osłony twarzy z kaskiem chroniącym głowę świetnie sprawdzą się podczas wielu prac leśnych czy budowlanych oraz związanych z obróbką drewna. Oferujemy także szeroki wybór akcesoriów dodatkowych oraz części wymiennych kompatybilnych ze wszystkimi modelami osłon dostępnymi w naszym sklepie.