Kategorie

Frezarki, służące do obróbki skrawaniem powierzchni różnych materiałów, mogą mieć różną wielkość i zastosowanie. Frezarki górnowrzecionowe są popularnymi elektronarzędziami, które cechuje funkcjonalność i wszechstronność. Służą głównie do obróbki drewna i materiałów drewnopodobnych, ale mogą być także stosowane do obróbki tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych, akrylu lub aluminium.

Zastosowanie frezarek górnowrzecionowych

Przy pomocy frezarek można tworzyć w materiale przeróżne rowki, szczeliny i wgłębienia. Odpowiednio dobrany frez umożliwia wycinanie dekoracyjnych wzorów i napisów lub formowanie i żłobienie ozdobnych krawędzi. Frezarki górnowrzecionowe są niezbędnym wyposażeniem warsztatów stolarskich, snycerskich, szkutniczych lub pracowni modelarskich. Stosuje się je do produkcji mebli, inkrustowania lub intarsjowania, w rzemiośle artystycznym i produkcji pamiątkarskiej. To jedno z ulubionych narzędzi każdego majsterkowicza. Są łatwe w obsłudze, nawet dla początkujących.

Frezarka górnowrzecionowa VERTO 52G710

Urządzenie wyposażone w silnik o mocy 1200 W przeznaczone jest do wykonywania otworów, rowków, krawędzi i profili w drewnie i materiałach drewnopochodnych oraz w tworzywach sztucznych i aluminium. Ma płynną regulację pracy od 11500 do 30000 obrotów na minutę. Maksymalny skok frezarki wynosi 50 mm. Urządzenie ma blokadę głębokości oraz regulację głębokości frezowania. Stabilna aluminiowa stopa oraz ergonomiczne uchwyty ułatwiają prowadzenie frezarki po różnego rodzaju powierzchniach. Przejrzysta poliwęglanowa osłona przeciwpyłowa oraz adapter do odciągania pyłu zapewniają komfort pracy.

Frezarka górnowrzecionowa VERTO 52G713

Urządzenie ma silnik o mocy 1200 W i przeznaczone jest do wykonywania lekkich prac przy obróbce drewna. Tuleja zaciskowa umożliwia mocowanie frezów służących do zaokrąglania krawędzi lub wycinania wpustów. Posiada też frez do żłobienia po okręgu. Prowadnica równoległa umożliwia prowadzenie frezarki wzdłuż linii bez ryzyka zarysowania powierzchni. Urządzenie ma płynną regulację głębokości frezowania oraz regulacji prędkości w zakresie od 15000 do 34000 obrotów na minutę. Mały ciężar (3,2 kg), poręczne uchwyty oraz zabezpieczenia przeciwpyłowe wpływają na komfort pracy.

Frezarka górnowrzecionowa Graphite 59G717

Jest to wydajne urządzenie o mocy 1300 W, z wygodnie rozmieszczonymi pokrętłami regulacji prędkości (od 11000 do 28000 obrotów na minutę) oraz regulacji głębokości frezowania. Innowacyjna konstrukcja korpusu silnika zapewnia większą precyzję frezowania. Aluminiowa stopa z nakładką z tworzywa sztucznego pozwala na stabilne i łatwe prowadzenie urządzenia po powierzchni materiału. Blokada wrzeciona uniemożliwia samoczynne uruchomienie się frezarki. W wyposażeniu są prowadnica równoległa, tuleja prowadząca do kopiowania na podstawie szablonu oraz frez do wycinania okręgów.