Kategorie

Wiertarki Kolumnowe

2 Produkty

Wiertarka kolumnowej i jej zalety

Wiertarki kolumnowe nazywane są również wiertarkami stołowymi. Swoją nazwę zawdzięczają kształtowi kolumny i tym, że zwykle są mocowane na stole warsztatowym. Umieszczenie wiertarki kolumnowej na stole pozwala na wygodną obsługę maszyny, gdyż wiertarka znajduje się na wysokości osoby stojącej i nie wymaga od niej wykonywania uciążliwych skłonów. Niepodważalną zaletą wiertarki kolumnowej jest stały napór na wiercony przedmiot bez dużego udziału siły ludzkiej. Podczas pracy wiertarki kolumnowej głowica pozostaje nieruchoma, a wiertło porusza się w płaszczyźnie pionowej. Dodatkową cechą wiertarek kolumnowych jest uzyskanie dokładnych i identycznych wierceń pod kątem prostym.

Parametry wiertarki kolumnowej VERTO

Wiertarka kolumnowa VERTO o mocy 350 W, posiada specjalny stabilny uchwyt do zamontowania na stole, który skutecznie unieruchamia maszynę nawet przy dużych obciążeniach podczas jej pracy. Wiertarka kolumnowa VERTO posiada uchwyt kluczykowy w rozmiarze od 1,5 do 13mm. Umożliwia 5 stopniową regulację w zakresie prędkości wiercenia. Obroty maszyny wynoszą od 580 do 2650 obrotów na min. Szeroki zakres regulacji prędkości obrotowej pozwala na użytkowanie wiertarki zarówno w przydomowym warsztacie, jak i do celów bardziej profesjonalnych. Prędkość powinna być dostosowana do rodzaju obrabianego materiału. Wiertarka posiada stożek wrzeciona MT2. Maszyna umożliwia zmianę kierunku obrotów na lewo bądź prawo. Skok wrzeciona to 150mm. Regulacja stołu roboczego wynosi +/- 45stopni. Waga wiertarki równa jest 20 kg. Natężenie dźwięku podczas pracy wiertarki to 86dB. Wymiary maszyny wynoszą 395x180x570 mm (dł. x szer. x wys.)

Wiertarka wyprodukowana jest zgodnie z wszelkimi, niezbędnymi standardami. Gwarancję jej bezpieczeństwa potwierdza europejski certyfikat CE. Wiertarka z pewnością znajdzie zastosowanie w przydomowym garażu, jak i zakładach produkcyjnych. Maszyna ta pozwala pracować w drewnie, tworzywach i metalach (żeliwo, stal, metale kolorowe).