Kategorie

OCHRONA SŁUCHU

130 Produkty

Każdy pracodawca powinien zadbać o bezpieczeństwo i komfort swoich pracowników. Wielogodzinna ekspozycja na działanie hałasu o wysokim natężeniu może spowodować bardzo poważne problemy zdrowotne, a dodatkowo znacznie obniży wydajność pracownika. Najskuteczniejszą metodą zmniejszającą ryzyko wystąpienia skutków przebywania w głośnym otoczeniu jest ograniczenie do minimum źródeł emitujących hałas, do których możemy zaliczyć różnego rodzaju maszyny i urządzenia wykorzystywane w wielu zakładach przemysłowych, mechanicznych i produkcyjnych, a także na placach budowy. Niezbędne jest też wyposażenie pracowników w odpowiednie środki ochrony słuchu. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki asortyment ochronników słuchu, a wśród nich popularne nauszniki oraz uniwersalne zatyczki do uszu. Jest to podstawowy sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo pracownikom narażonym na oddziaływanie krótko oraz długotrwałych fal dźwiękowych. Korzystanie z ochronników słuchu jest wskazanie nie tylko w miejscach wykonywania pracy. Często noszą je członkowie obsługi technicznej koncertów muzycznych przebywający blisko kolumn głośnikowych oraz miłośnicy strzelectwa.

Ochronniki słuchu w sklepie Ferpol.pl

Oferujemy Państwu szeroki asortyment różnego rodzaju środków indywidualnej ochrony przed hałasem. Najpopularniejsze z nich to nauszniki przeciwhałasowe występujące w wielu odmianach, wersjach kolorystycznych czy oferowanych poziomach tłumienia. Ich konstrukcja w zasadzie niewiele różni się od słuchawek nausznych wykorzystywanych do słuchania muzyki. Zbudowane są one z dwóch pierścieni uszczelniających na małżowiny uszne wykonanych z grubej i miękkiej gąbki powleczonej skóropodobnym materiałem, połączonych pałąkiem nagłownym, który może być wyposażony w możliwość regulowania. Części przylegające do skóry zapewniają doskonałe odizolowanie od dźwięków pochodzących z zewnątrz, a jednocześnie nie uciskają głowy i nie powodują bolesnych otarć naskórka. Oferowane w naszym sklepie nauszniki przeciwhałasowe zapewniają poziom ochrony wynoszący od 21 do nawet 37 dB. Skutecznie zmniejszają natężenie hałasu docierającego do uszu pracownika obsługującego maszyny przemysłowe lub urządzenia, takie jak piły, tokarki, frezarki czy ręczne narzędzia pneumatyczne. Polecamy także ochronniki słuchu aktywne, które doskonale tłumią dźwięki o dużym natężeniu, jednocześnie pozwalając słyszeć dźwięki nieprzekraczające 82 dB. Umożliwia to swobodną komunikację z innymi osobami oraz pozwala usłyszeć zbliżające się pojazdy.

Elastyczne wkładki przeciwhałasowe

Kolejnym oferowanym środkiem ochrony słuchu są zatyczki oraz wkładki przeciwhałasowe, które bardzo dobrze tłumią hałas i redukują decybele, a ponadto pozostają niezwykle wygodne i łatwe w aplikowaniu. Najpopularniejsze są wkładki jednorazowego użytku wykonane z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej - po uformowaniu i umieszczeniu w uchu powoli powracają do swojego kształtu, szczelnie wypełniając kanał słuchowy. Kolejną odmianą wkładek stanowią modele wykonane z silikonu lub gumy, które po odpowiednim założeniu bardzo dobrze tłumią hałas. Są łatwe w czyszczeniu, dzięki temu mogą być stosowane wielokrotnie. Zatyczki z naszej oferty doskonale chronią przed hałasem przemysłowym w wielu miejscach pracy. Mają jednak o wiele więcej zastosowań. Świetnie tłumią dźwięki uliczne docierające do uszu na przykład podczas nocnego wypoczynku. Wkładki polecane są osobom chcącym zapewnić sobie doskonałe warunki do pracy, nauki czy relaksu. W sklepie ferpol.pl kupią Państwo wkładki w opakowaniach zbiorczych, pakowane parami, oraz zatyczki połączone specjalnym pałąkiem - idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które z powodów laryngologicznych czy dermatologicznych nie powinny umieszczać w kanale słuchowym żadnych przedmiotów.

Dlaczego należy dbać o ochronę słuchu?

Nasze uszy są nieustannie narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a hałas o dużym natężeniu jest dla aparatu słuchowego największym zagrożeniem. W przeciwieństwie do oczu, które możemy w każdej chwili osłonic powiekami, małżowin usznych nie da się zamknąć, by ograniczyć intensywność docierających do nich dźwięków. Długotrwała ekspozycja na hałas może powodować stopniowe pogarszanie się zmysłu słuchu, co w konsekwencji może doprowadzić do jego utraty. Dlatego tak ważne jest stosowanie wszelkich metod i środków mających zminimalizować ryzyko wystąpienia takich komplikacji.