Kategorie

ZATYCZKI DO USZU, STOPERY

56 Produkty

Zatyczki do uszu - nazywane też stoperami lub wkładkami przeciwhałasowymi - stanowią dyskretną i praktyczną alternatywę dla dużych nauszników tłumiących dźwięki. Produkuje się je z różnych materiałów o odmiennej plastyczności czy skuteczności tłumienia hałasu. Chociaż nie zawsze konieczne jest sięganie po zatyczki do uszu o największej efektywności, to warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne modele, aby wybrać wariant idealny względem swoich potrzeb.

 Rodzaje zatyczek do uszu

Zatyczki do uszu to przede wszystkim produkty z gumy, pianki, silikonu lub materiału termoplastycznego. Modele gumowe są stosunkowo twarde, jednak po odpowiednim założeniu dobrze tłumią hałas. Ceni się je również za trwałość - zatyczki gumowe można bowiem czyścić i stosować wielokrotnie. Inny wariant stoperów - zatyczki silikonowe - są bardziej komfortowe w noszeniu i lepiej dopasowują się do kształtu kanału usznego. Produkty te są bardzo skuteczne, jednak trudne w czyszczeniu. Zatyczki piankowe łatwo formują się i szybko powracają do swojego kształtu. Ich wadą jest krótka żywotność, a zaletą bardzo przystępna cena. Za jedne z najlepszych uznaje się stopery plastyczne, wykonane z materiału, który szczelnie wypełnia kanał uszny i łatwo się czyści. Zatyczki tego typu są dosyć tanie, jednak dla niektórych ich napór na ściany kanału usznego może być przyczyną dyskomfortu.

Zatyczki do uszu - co warto o nich wiedzieć?

Zatyczki do uszu dbają o bezpieczeństwo pracy w warunkach nasilonego hałasu. Pozwalają na komfortowe wykonywanie obowiązków, a ich prawidłowe użytkowanie nie wiąże się z zagrożeniem spowodowania jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Przy pamiętaniu o odpowiedniej wentylacji kanału usznego nie powodują bowiem żadnych powikłań laryngologicznych. Osoby, które obawiają się trudności z wyjęciem stoperów, mogą sięgnąć pod wkładki przeciwhałasowe wyposażone w sznurki lub zamocowane na taśmach czy opaskach. Dzięki nim stopery będą umieszczone prawidłowo i pozostaną na właściwym miejscu, nie wypadną i zostaną bez trudu usunięte.