Kategorie

NAUSZNIKI OCHRONNE

71 Produkty

Aby dobrze wykonywać swoją pracę, należy mieć zapewnione odpowiednie do tego warunki. Priorytetem w wielu branżach jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom – inwestując w odpowiednią odzież, a także akcesoria można znacznie poprawić komfort pracy i wpłynąć na to, że ciężkie warunki nie wpłyną na zdrowie pracujących osób. Niezbędne, chociażby na budowie, w fabrykach czy przy liniach produkcyjnych są z całą pewnością nauszniki ochronne. Co więcej, można je stosować również przy remontach w domu, a także różnych pracach w ogrodzie, którym towarzyszą bardzo głośne dźwięki. Zawsze należy pamiętać o jednym — hałas może trwale uszkodzić słuch, dlatego nauszniki ochronne przeciwhałasowe są niezbędne, by temu zapobiec.

Słuchawki przeciwhałasowe — kiedy je stosować?

Oczywiście taka ochrona uszu jest wskazana wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z bardzo głośnymi dźwiękami. Bezwzględnie na swoim wyposażeniu powinny mieć je fabryki, w których hałas jest tak duży, że może u pracowników powodować częściową utratę słuchu. To kiedy powinno stosować się nauszniki, określają przepisy prawne. Obowiązek ich stosowania powstaje z chwilą, gdy pomiary natężenia hałasu wykażą, że jego wartość przekracza 85 dB. Trzeba jednak pamiętać, że wartość ta jest na tyle wysoka, że może powodować złe samopoczucie pracownika, bóle głowy, a także problemy ze słuchem. Warto też mieć na uwadze, że nawet niższe wartości, mogą źle wpływać na pracownika i sposób wykonywania przez niego swoich obowiązków.

Przeciwhałasowe nauszniki należy więc stosować przede wszystkim przy pracach z użyciem:

  • pił,
  • koparek,
  • młotów pneumatycznych,
  • różnego typu maszyn.

Nauszniki ochronne w swoim domowym warsztacie przydadzą się przy rozmaitych pracach w ogrodzie jak np. koszenie trawnika czy cięcie drewna. Warto zatroszczyć się o swój słuch i dobre samopoczucie.

Nauszniki przeciwhałasowe — jak wybrać?

Wybierając nauszniki ochronne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na stopień wygłuszania dźwięków. W ofercie naszego sklepu znaleźć można ochraniacze wygłuszające dźwięki do 21 dB. Dostępne są też modele, które wygłuszają dźwięk do 26, 30, a nawet 37 dB. Stopień ten powinien być więc pierwszą rzeczą, którą weźmie się pod uwagę. Warto dobrze dobrać takie nauszniki, by jak najlepiej spełniały one swoją funkcję w danym miejscu. O czym jeszcze pamiętać przy wyborze? Przede wszystkim o tym, że nauszniki ochronne przeciwhałasowe muszą być wygodne, nie mogą uwierać, cisnąć, być za małe lub za duże. Dobór odpowiedniego rozmiaru, a także zwrócenie uwagi na to, z czego wykonane są poduszki, to również ważne kwestie. Nauszniki należy dobierać do każdego indywidualnie, pamiętając o tym, że muszą być one dostosowane do kształtu głowy. Tym, co wyróżnia przeciwhałasowe nauszniki z naszej oferty, jest to, że mają regulację wielkości. Można więc łatwo dopasować i cieszyć się komfortem w pracy. Trzeba też pamiętać, że poduszki przylegające do głowy muszą być miękkie, wykonane z dobrych materiałów, tak by nawet w czasie kilkugodzinnej pracy nie powodowały dyskomfortu i podrażnień skóry. Oczywiście jednym z kryteriów w czasie zakupy może być też cena, dlatego w naszej ofercie można znaleźć nauszniki w różnych kwotach. Wszystko zależy od potrzeb i posiadanego budżetu.

Postaw na jakość i dobrą cenę — wybierz nasze nauszniki ochronne

Nasza oferta dostosowana jest do różnych wymagań. Znaleźć w niej można nauszniki przeciwhałasowe zakładane na głowę, a także te, które mocuje się do hełmu. Wybierać można nie tylko spośród sposobów noszenia, rozmiarów nauszników, ale także kolorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by bezpieczeństwo i komfort pracy nie szły w parze z ciekawym wyglądem. Co ważniejsze — kolory intensywne, takie jak żółty czy czerwony, są barwami ostrzegawczymi. Na uwagę zasługują, chociażby ochronniki słuchu na pałąku nakarkowym Peltor™ OPTIME™ III. Zapewniają bardzo duże wygłuszenie dźwięków, dlatego wyprodukowano je przede wszystkim z myślą o użytkowaniu w miejscach, w których jest bardzo duże natężenie hałasu. Te nauszniki ochronne przeciwhałasowe mają szerokie i wypełnione miękką plastikową pianką. Wpływa to na doskonałe dopasowanie do kształtu głowy, bardzo dobre przyleganie. Taki materiał i konstrukcja zapewniają też niski poziom nacisku. W ochronnikach tych zastosowano technologię podwójnej obudowy — minimalizuje ona rezonans wewnątrz nauszników. Technologia ta wpływa też na to, dźwięki o wysokiej częstotliwości są całkowicie wytłumione. Takie nauszniki ochronne są więc w pełni komfortowe i zapewniają całkowitą ochronę słuchu.

Innym modelem są nauszniki zakładane na głowę Peltor™ Optime™ II. Również zapewniają bardzo duże wygłuszenie hałasu, a poduszki uszczelniające są w pełni wygodne — komfort ten zapewnia połączenie pianki i płynu, a także kształt poduszki i jej szerokość. Słuchawki przeciwhałasowe cechują się też łatwą wymianą poduszek i wkładek, co z kolei pozwala zachować higienę. Wybieraj spośród dostępnych modeli, przeglądaj parametry, dopasuj do potrzeb swojego zakładu pracy i ciesz się pełną ochroną słuchu swoich pracowników.