Kategorie

Pilarki i wyrzynarki

76 Produkty

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty w rozsądnych cenach, a przy tym genialnej jakości. Pilarki i wyrzynarki służą do cięcia obróbki różnego rodzaju wyrobów metalowych i drewnianych, oraz wyrzynania.  Wiele wyrzynarek posiada w swoich opcjach ustawienia m.in. elektroniczne regulacje prędkości obrotowej, lasery, możliwość cięcia pod katem 0-45 stopni, obustronnie uchylne podstawy, ochronne płyty przesuwne osłaniające ostrza, systemy odpylające. W naszej ofercie można znaleźć również takie urządzenia jak pilarki warsztatowe, oraz pilarki łańcuchowe. Szersze informacje o każdym z produktów, można uzyskać po kliknięciu na jego obrazek. Wybierając odpowiednią pilarkę lub wyrzynarkę, warto zwrócić uwagę, na długość prowadnicy łańcucha, grubość ostrza, moc, prędkość cięcia, prędkość przesuwu łańcucha, a także wydajność. W przypadku wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy służą pomocą w doborze idealnych narzędzi warsztatowych. Naszą domeną są dobre produkty wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania klientów.

Pilarki, piły szablaste oraz wyrzynarki, to narzędzia, bez których ciężko wyobrazić sobie prawdziwy warsztat. To w jaki sposób je używamy, może mieć wpływ na bezpieczeństwo, efektywność wykonywanych prac, a także na trwałość i długość życia urządzeń.

Wyrzynarki to urządzenia, które charakteryzują się małą prędkością cięcia oraz średnią dokładnością. Doskonale sprawdzają się do cięcia wzdłuż linii prostych jak i krzywych. Idealnie nadają się również do wycinania prostokątów, okręgów i innych figur o nieregularnych wymiarach i kształtach. Niestety ich praca jest bardzo ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o cięcia w trudno dostępnych miejscach. 

Pilarka stołowa, czy też tarczowa pilarka ręczna zaliczane są do grupy elektronarzędzi, charakteryzują się wyjątkowo dużą precyzją i szybkością cięcia. Niestety niezbyt dobrze sprawdzają się do wykonywania cięć wzdłuż linii krzywych lub nieregularnych kształtów, ale za to są bezkonkurencyjne w cięciu linii prostych.

Często mamy do czynienia z sytuacją kiedy to trzeba dociąć lub przyciąć jakiś materiał. Z tego powodu potrzebujesz w swoim warsztacie jakiegoś narzędzia do cięcia. Nawet jeśli nie jesteś stolarzem czy budowlańcem dobra pilarka lub wyrzynarka niejednokrotnie może ułatwić ci pracę podczas remontu czy wykańczania powierzchni.

Pilarki i wyrzynarki - narzędzia do cięcia

Tego typu elektronarzędzia są niezastąpione u każdego majsterkowicza. Ich łatwa obsługa oraz szeroki zakres możliwości sprawiają, że są to sprzęty przydatne w wielu sytuacjach. Warto dodać, że tego typu narzędzia sprawdzą się do cięcia wielu rodzajach materiałów. Pilarka doskonale poradzi sobie z płytą wiórową, sklejką, kantówkami drewnianymi oraz panelami podłogowymi. Wyrzynarka zaś to elektronarzędzie służące do cięcia twardych materiałów, dlatego używa się jej do pracy w gipsie, płytkach ceramicznych, a nawet w stali nierdzewnej. 

Rodzaje pilarek elektrycznych

W asortymencie znajdziesz wiele rodzajów pilarek: tarczowe, ukosowe, łańcuchowe, szablaste, stołowe, a nawet specjalistyczne pilarki do glazury. Rodzajów elektrycznych pił jest mnóstwo. Jak więc wybrać odpowiednią dla naszych potrzeb? Na początku warto sprecyzować nasze wymagania, ponieważ bardzo istotne jest to do czego będziemy pilarki używać. Ponadto, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Niektóre pilarki są wyposażone we wskaźniki laserowe lub dodatkowe ostrza. Elektryczne piły charakteryzują się różnymi średnicami tarczy. Te mniejsze będą odpowiednie do dokładnych cięć, a te większe idealnie sprawdzą się w obróbce twardszego lub grubszego drewna

Wyrzynarki akumulatorowe i elektryczne

Decydując się na zakup wyrzynarki warto określić swoje wymagania. Jeśli potrzebujesz specjalistycznego sprzętu do cięcia twardych materiałów odpowiednia będzie wyrzynarka z mocnym silnikiem. Jeśli interesuje cię jedynie obróbka w domu i majsterkowanie wystarczy ci tańsze narzędzie o słabszym silniku. Warto wspomnieć, że wyrzynarki nadają się do cięcia różnych materiałów w zależności od użytego brzeszczotu. Domowe prace stolarskie już nigdy nie sprawią ci trudności.