Kategorie

Spawarki Invertorowe

6 Produkty

Czym są spawarki inwentorowe?

Spawarka inwentorowa to wersja spawarki elektrycznej, gdzie generatorem prądu jest prostownik, wewnątrz którego zmienia się częstotliwość. Spawarka inwentorowa służy do spawania metodą MMA, która polega na tym, że spawanie odbywa się za pomocą metalowej elektrody, na zewnątrz której znajduje się otulina topnika. Elektrodę montuje się w uchwycie i podczas spawania następuje skracanie się elektrody. Należy więc ją, podczas pracy, cały czas systematycznie zbliżać do elementu spawanego. To przystawianie elektrody jest właśnie zasadniczą sprawą w poprawności spawania MMA. Jest to także podstawowa różnica między spawaniem MMA, a spawaniem TIG czy MIG/MAG, w których zamiast elektrody występuje drut spawalniczy i jest on cały czas podawany maszynowo- automatycznie w uchwycie.

Dlaczego właśnie spawarki inwentorowe?

Spawarki inwentorowe są bardzo popularne ze względu na swoją prostotę. Nie wymagają używania wielkich i ciężkich butli z gazem, ponieważ elektroda spawalnicza wydziela gaz osłonowy przy roztapianiu. Spawarki inwentorowe potrzebują tylko źródła prądu,kabla masy, kabla spawalniczego i elektrod, dlatego są tak powszechne w gospodarstwach domowych, warsztatach samochodowych czy ślusarskich. Elektrody są tanie i łatwo dostępne.

Zalety spawarek inwentorowych

Spawarek inwentorowych możemy używać w różnorodnych warunkach. Są one bardzo popularne przy pracach instalacyjnych, gdzie mały rozmiar i niewielki ciężar spawarki znacznie ułatwiają pracę. Spawarki inwentorowe oferowane przez firmę FERPOL ważą tylko od 4,8 kg do 5,8kg, w zależności od wybranego modelu. Spawarki inwentorowe są bardzo łatwe do transportowania np. w przypadku prac na wysokościach i charakteryzują się łatwą regulacją parametrów. Dodatkowymi zaletami spawarek inwentorowych jest szybkość chłodzenia. Spawarki inwentorowe cechuje także niski pobór mocy. Metodą MMA można spawać nawet pod wodą. Spawarki inwentorowe są także stosunkowo tanie w porównaniu do innych spawarek.

Spawarki inwentorowe oferowane przez firmę FERPOL zawierają w zestawie dodatkowo uchwyt transportowy, kabel spawalniczy, maskę spawalniczą i młotek ze szczotką.