Kategorie

Sorbenty chemiczne

14 Produkty

Sorbenty chemiczne są przeznaczone do efektywnego pochłaniania niebezpiecznych substancji chemicznych, takich jak różnego rodzaju kwasy (siarkowe, fosforowe, azotowe, solne), zasady (niezależnie od wysokości pH) oraz roztwory amoniaku. Przydadzą się także wtedy, gdy rozlaniu ulegnie niezidentyfikowany płyn. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, ale najczęściej wykorzystywane są w magazynach substancji chemicznych, laboratoriach, fabrykach oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Sorbenty chemiczne - rodzaje

Przy wyborze sorbentów chemicznych klient może zdecydować się na kilka ich wersji — w zależności od tego, do jakich celów będą mu potrzebne. Różnią się przede wszystkim kształtem. Stąd w ofercie znajdują się maty do kładzenia na podłogę, rolki, rękawy do zatykania szczelin czy poduszki. Wszystkie cechują się starannym wykonaniem i zabezpieczają miejsce pracy przed niebezpieczeństwem nagłego rozlania się lub wycieku agresywnej substancji. Innymi słowy: zapewniają większą ochronę pracownikom.

Sorbenty chemiczne - zastosowanie

Produkty cechują się wyjątkową chłonnością, dzięki czemu szybko neutralizują nagłe wycieki i rozlewy niebezpiecznych substancji. Sprawia to, że jednocześnie zmniejszają się koszty usunięcia podobnych wypadków, co przekłada się na bardziej wydajną i efektywną pracę. Na plus produktu należy zaliczyć również fakt, że jest bardzo prosty w użyciu oraz nie zajmuje wiele miejsca, więc przechowywanie go w przyzakładowym magazynie nie jest problematyczne.

Sorbenty chemiczne a utylizacja

Wedle ustawy o odpadach z 14 grudnia 2014 roku, każdy użytkownik sorbenty jest zobowiązany do jego utylizacji. Dlatego warto postawić na sorbenty wykonane z materiałów ekologicznych, które są o wiele łatwiejsze do usunięcia i minimalizują koszty, jeśli chodzi o odpady. Sorbenty chemiczne w formie mat są o wiele bardziej chłonne od sypkich, dzięki czemu użytkownik automatycznie zmniejsza ich zużycie i generuje mniej odpadów. Co więcej, każde kupno produktu staje się bardziej opłacalne.