Kategorie

Rękawy sorpcyjne

4 Produkty

Rękawy sorpcyjne wyprodukowano do użytku profesjonalnego, ze wskazaniem na wykorzystanie produktu w warunkach przemysłu chemicznego, przeznaczone do kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Rękawy wytworzono z niezwykle odpornych na uszkodzenia, mocnych mikrowłókien polipropylenowych umieszczonych w rękawie z bardzo dobrej jakości włókniny.

Korzystanie z rękawa sorpcyjnego do chemii jest w 100% bezpieczne. Materiały wykorzystane do produkcji są w pełni wytrzymałe na działanie czynników drażniących i niebezpiecznych. Rękawy wykazują ogromną skuteczność w absorbowaniu substancji, są wysoce wydajnym i wszechstronnym produktem do zatrzymywania i usuwania wycieków cieczy. Maksymalna osiągana zdolność sorpcyjna rękawa to 57 litrów, przy wadze samego produktu wynoszącej zaledwie 6 kg.

Budowa rękawa sorpcyjnego pozwala na wygodne użytkowanie. Kształt oraz elastyczność produktu zapewnia jego ponadprzeciętną elastyczność. Rękaw można wykorzystać owijając go wokół lub przy każdym urządzeniu, uszczelniając przerwy między urządzeniami lub maszynami, rękaw można także profilaktycznie ułożyć pod lub wzdłuż nawet niskiego blatu czy urządzenia. Rękaw można z powodzeniem wykorzystać profilaktycznie podczas pracy, w której występuje wzmożone prawdopodobieństwo wycieku, ale również w trakcie procesu, kiedy wyciek wystąpił samoistnie i należy w możliwie najkrótszym czasie zredukować jego rozprzestrzenianie i niebezpieczeństwo wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. W pełni nasycony rękaw nie stwarza niebezpieczeństwa uwolnienia wchłoniętych materiałów.

Rękawy z polipropylenu są wytrzymałe oraz odporne na działanie warunków zewnętrznych, słońca, pleśni oraz różnych mikroorganizmów. Nie dopuszczają do rozwinięcia się zgnilizny. Rękawy sprawdzą się przy wchłanianiu cieczy neutralnych takich jak woda, wchłaniają także wycieki oleju. Rękaw jest odporny na wysokie temperatury sięgające do 160 stopni Celsjusza.

Standardowe wymiary produktu to ø 7,6 x 122 cm, w jednym opakowaniu znajduje się 15 sztuk produktu.