Kategorie

Arkusze sorpcyjne

3 Produkty

W warsztatach, gdzie pracuje się z olejami, substancjami ropnymi czy innymi chemicznymi cieczami trzeba będzie zadbać o stworzenie komfortowych warunków pracy i bezpieczeństwo osób, które tam pracują. Na uwadze warto mieć między innymi stworzenie takich warunków, w których będzie można wykorzystać materiały sorpcyjne, które będą chłonęły ewentualne wycieki substancji chemicznych czy olejowych. W tym względzie wykorzystuje się specjalne arkusze sorpcyjne stworzone z użyciem materiałów, które gwarantować będą wchłanianie takich substancji. Dostępne w sprzedaży artykuły sorpcyjne są zróżnicowane występują zarówno w arkuszach, rolkach, w formie bloków czy poduszek sorpcyjnych, które również są dość chętnie wykorzystywane. Jednak tą klasyczną propozycją będą oczywiście arkusze sorpcyjne i to one będą podstawowym elementem jeśli chodzi o sorbenty.

Sorbenty - arkusze sorpcyjne 

Wśród tych najbardziej popularnych propozycji znajdują się arkusze sorpcyjne występujące w określonym rozmiarze, najczęściej około pół metra na pół metra i pakowane po kilkadziesiąt sztuk. Arkusze nie są zbyt duże więc można je w różnych miejscach umieścić, również tych trudno dostępnych, gdzie jednocześnie będziemy się spodziewali, że jakiś wyciek może się pojawi. Arkusze mogą mieć różne możliwości jeśli chodzi o wchłanianie, niektóre będą przystosowane wyłącznie do substancji olejowych, inne mogą mieć także zdolność wchłaniania wody. Zazwyczaj takie arkusze są w stanie wchłaniać kilkanaście litrów cieczy, po czym muszą być wymienione. Mogą występować w formie, gdzie jedna strona zabezpieczona jest folią dzięki czemu substancja nie będzie zanieczyszczać podłoża.

Popularne wyposażenie warsztatów

Mówiąc o arkuszach sorpcyjnych należy podkreśli, że jest to faktycznie popularny element jeśli chodzi o warsztaty mechaniczne. Arkusze bardzo dobrze się sprawdzają, ich nieduży rozmiar sprawia, że można je w różny sposób wykorzystać a to doprowadza do sytuacji, w której mechanicy chętnie z nich korzystają i praktycznie w każdym warsztacie można je spotkać.