Kategorie

Szczypce Specjalistyczne

6 Produkty

Opcja taka jak szczypce specjalistyczne to narzędzie często spotykane w przypadku limuzyn klasy średniej, bo takie limuzyny mają sporo jakichś nietypowych zapięć. Mowa tu dokładnie o tym, że elementy takie jak hamulcowe przewody elastyczne mogą być dopinane na specjalne obejmy, które da się zdemontować tylko za pomocą dedykowanym szczypiec. Podobnie może być też z różnymi panelami zabezpieczającymi podwozie przez kamieniami i brudem. One też mogą być montowane na jakieś spinki, które demontuje się tylko tymi specjalistycznymi szczypcami. Tak często bywa w przypadku limuzyn klasy średniej lub wyższej, bo klienci przynajmniej przez te pierwsze kilka lat powinni jeździć z nimi firmowych serwisów i to nawet z tymi drobnymi problemami.

Inne wzmianki o szczypcach specjalistycznych

Narzędzia takie jak szczypce specjalistyczne używane są też w przypadku pracy z niebezpiecznymi odczynnikami chemicznymi. Ten typ szczypiec jest opcją wydłużoną i co równie istotne takich narzędzi używa się też w przemyśle, czyli także w tym motoryzacyjnym. Mowa tu dokładnie o tym, że minęły już czasy, w których to te narzędzia były używane niemal wyłącznie w laboratoriach. W czasach obecnych trzeba ich używać w przemyśle, po to by wykonywać testy jakościowo po galwanizacji, bo dzięki tego typu testom jest pewnym to, że powłoka ochronna wytrzyma długie lata. Rzecz jasna przykład ten jest tylko jednym z wielu, bo dedykowane szczypce chronią i pracowników i po części przedmioty nad którymi pracują.

Szczypce specjalistyczne i renowacja

Szczypce specjalistyczne czasami są też używane podczas renowacji przedmiotów zabytkowych. Mowa tu dokładnie o tym, że używa się takowych szczypiec wyłożonych tworzywem od strony wewnętrznej, po to by demontaż pewnych ozdobnych elementów przebiegał nie tylko szybko, ale też i po to by nie uszkodzić elementów ozdobnych, które nie łatwo znaleźć. Taki demontaż dotyczy samochodów zabytkowych, które zostały wyprodukowane wiele lat temu i w niewielkiej liczbie egzemplarzy, oraz przedmiotów kolekcjonerskich, które są też bardzo drogimi.