Kategorie

Podnośniki

36 Produkty

Narzędzia takie jak tanie podnośniki samochodowe przydają się nawet mechanikom amatorom, którzy chcą na własną rękę wymieniać koła w samochodzie. Rzecz jasna taka wymiana w profesjonalnym warsztacie nie kosztuje zbyt wiele, ale jeśli dany amator ma niewielki podnośnik i do tego klucz udarowy to ta praca wychodzi mu niezwykle sprawnie. Kluczowe znaczenie ma też i to, że koła można wymieniać i na podjeździe przed domem i w garażu a sam podnośnik podstawiany przy jednym z kół to niewielki koszt, bo to nie to samo, co spory podnośnik warsztatowy używany na stanowisku pracy. Użytkowanie takowego rzecz jasna swoje kosztuje i co najważniejsze tego typu podnośnik zajmuje sporo miejsca.

Koszt typowego podnośnika samochodowego

Tanie podnośniki samochodowe i najazdy to sprzęty, które kosztują niewiele, bo narzędzie dla mechaników amatorów najczęściej są tymi tanimi i co równie istotne kompaktowymi, czyli po złożeniu powinny się one mieścić do bagażnika typowego samochodu kompaktowego, bo koło zmienia się na zapasowe bardzo często na tym gruntowym poboczu drogi lub na tym niewielkim przydrożnym parkingu. Mowa tu dokładnie o tym, że takiej naprawy dokonuje się przy tej najbliższej dogodnej lokalizacji, choć w czasach obecnych wielu kierowców korzysta raczej z zestawów naprawczych, bo takowe to łatwiejsze użycie. Jednym słowem w ich przypadku nie trzeba podnosić auta i odkręcać koła i dlatego też cała procedura trwa o wiele krócej.

Podnośniki samochodowe i kobyłki

Podnośnika samochodowego używa się po to, by podnieść jeden narożnik auta, a kobyłki po to by podstawić ją pod próg. Taka kobyłka kosztuje tyle samo co podnośnik, choć podnośnik wytrzymuje te dwie tony nacisku, a kobyłka ponad trzy. Mechanikom amatorom przydają się także najazdy, choćby po to by wymienić olej w tym tylnym mechanizmie różnicowym. W czasach obecnych niewielu kierowców o tym pamięta, czyli przypominają sobie o tego typu sprawach dopiero wtedy gdy słyszą wyraźnie ten hałasujący tylny most napędowy, ale właśnie wtedy nie obejdzie się bez poważnej inwestycji.