Kategorie

Klucze Do Kół

16 Produkty

Klucze do kół to absolutnie obowiązkowe wyposażenie odpowiedzialnego kierowcy. Powinien być on przygotowany na wszelkie sytuacje losowe, a jak wiadomo pęknięta opona przydarza praktycznie każdemu. Nie zawsze można go znaleźć w podstawowym wyposażeniu samochodu. W przypadku, gdy opona wystrzeli, a kierowcy zabraknie podstawowego sprzętu - będzie zmuszony wezwać pomoc. Szkoda do tego jednak zarówno czasu, jak i pieniędzy. 

Jakie klucze do kół wybrać? 

Klucze możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie: ręczne i elektryczne. Przy sprawnym ich używaniu wystarczą te podstawowe, niezawodne, bez zbędnego ładowania. Klucze firmy Ferpol mają w swojej ofercie klucze rozciągane, krzyżakowe, o dwustronnych nasadkach. W zależności od wygody kierującego. Dzięki odpowiedniej długości (350 mm czy nawet 700mm) klucze do kół zapewniają komfort użytkowania, którą możemy dodatkowo zwiększyć, wybierając model z gumową rękojeścią. Ułatwieniem jest też poprzeczka z kulkami stopującymi na końcu i na środku. 

Podstawowe parametry kluczy do kół

Klucze do kół firmy Ferpol posiadają podstawowe wymiary nasadek, w tym najczęściej wybierane 17 x 19 milimetrów przy pokrętle 1/2", choć znajdziemy również chociażby 24 x 27 x 32 mm. Wszystkie klucze wykonane są ze stali, najczęściej CrV, wysoko cenionej przez kierowców za wytrzymałość. Dodatkowym potwierdzeniem jakości są liczne certyfikaty, w tym znany TÜV M+T. Przy marnej jakości łatwo psujących się tanich kluczy lepiej dołożyć trochę do niezawodności swojego wyposażenia. Tym bardziej, że wszystkie są fabrycznie nowe oraz testowane w najbardziej skrajnych warunkach otoczenia.

Inne zalety kluczy do kół

Klucze firmy Ferpol mają szereg innych funkcji i nie ograniczają się jedynie do wymiany kół. Można oczyścić nimi klamry akumulatora, zdementować niektóre elementy karoserii samochodu czy nawet usunąć mniejsze usterki drogowe. Klucze do kół mogą wielokrotnie ratować kierowcę w wielu sytuacjach i podobnie jak lewarek, apteczka czy gaśnica: zawsze muszą być pod jego ręką.