Kategorie

Łomy i Łyżki

6 Produkty

W czasach obecnych narzędzia takie jak łomy i łyżki znacznie częściej są używanymi w przypadku tych nieco masywniejszych aut użytkowych. Mowa tu dokładnie o tym, że typowy samochód kompaktowy to dość niska masa i znacznie mniej problemów z ewentualnym demontażem elementów zawieszenia. Inaczej jest natomiast z masywniejszymi pojazdami użytkowymi, które swoje ważą, a ich masa własna wpływa na łatwość wymiany pewnych elementów zawieszenia. W tym tkwi problem i to już id lat, a łomy i łyżki pomagają walczyć z tym konkretnym problemem, czyli ułatwiają one wymianę elementów metalowo - gumowych w zawieszeniu i co równie istotne tych narzędzi ułatwia się łatwiej niż kombinerek.

Maszyny budowlane

Chyba każdy mechanik zajmujący się maszynami budowlanymi, takimi jak spore koparki gąsienicowe. Doskonale wie o tym, że bez łomów i łyżek demontaż pewnych elementów jest też i tym silnie utrudnionym. Mowa tu dokładnie o tym, że wiele śrub się zapieka, a niektóre elementy na miejscu trzyma brud zmieszany z olejem technologicznym. dlatego właśnie łomy się przydają i to nawet te duże i długie. Dzięki nim praca jest łatwiejszą, choć czasami bywa tak, że łyżka lub niewielki łom się uszkadzają, choćby podczas próby zdemontowania jednego z ogniw lub koła napędowego. wtedy właśnie trzeba zakupić nowy łom, po to by wykonać pracę, czyli najprawdopodobniej trzeba zakupić go w tym najbliższym sklepie z narzędziami.

Masywne maszyny rolnicze

Mechanicy zajmujący się maszynami rolniczymi także używają łomów i łyżek, bo doskonale wiedzą o tym, że niektóre koła pasowe lub zębatki, czyli te nie demontowane od dwóch lat od tak sobie nie wyskoczą ze swojego miejsca. Nie chodzi tu o sam brud, czy też o pewną ilość korozji, bo tego można się pozbyć za pomocą płynu penetrującego. Zdecydowanie większy problem tkwi w tym, że jedno koło pasowe mogła się na stałe odkształcić i dlatego właśnie jego wymiana na nowe powiązana z demontażem to będzie trudna sprawa i dlatego też dany mechanik będzie musiał uzyć łomu i znacznej siły, po to by naprawić daną maszynę.