Kategorie

Klucze Do Świec

17 Produkty

Narzędzia takie jak klucze do świec są używanymi przez mechaników samochodowych, bo w autach kompaktowych zaliczanych do tych wybitnie popularnych często wymienia się świece zapłonowe, podobnie jest w tych najpopularniejszych użytkowych modelach. Kluczowe znaczenie ma też i to, że świece zapłonowe do tych modeli aut są wybitnie tanimi i dlatego też zazwyczaj nie czyści się tych świec, bo zazwyczaj nie ma to tego finansowego sensu. Podobnie się postępuje z kosiarkami do trawy, bo symboliczny wydatek ratuje najczęściej sprawę. Tylko ze względu na to, że jedna świeca kosztuje mniej od małej pizzy w tej średniej cenowo pizzerii. Z tej przyczyny mechanicy wymieniają świece sięgając po klucze do świec.

Niewielki koszt zakupu kluczy do świec

Dedykowane klucze do świec kosztują niewiele i co najistotniejsze można je nabyć w wielu sklepach motoryzacyjnych, czyli nie tylko w tych większych, a sama wymiana świecy zapłonowej w przypadku niewielkiego silnika benzynowego trwa kilka minut. Rzecz jasna ten sam typ świecy jest także w generatorze prądotwórczym, w kosie spalinowej, w kosiarce do trawy i w kosiarce traktorku. W tych konkretnych sprzętach świece zapłonowe wymienia się bardzo łatwo, a jeśli świeca stwarza pewnego rodzaju opór, to można ją potraktować płynem penetrującym, po to by demontaż był sprawą o wiele łatwiejszą. Nie zawsze to działa tak, że wieczorem potraktuje się świecę płynem penetrującym, a rano da się ona odkręcić. Czasami nawet kilka dni używanie tego płynu nie pomagają.

Świece w silnikach diesla

Kluczy do świec używa się też w przypadku silnikach diesla, choć w ich przypadku używa się świec żarowych. Mowa tu dokładnie o tym, że świece te ułatwiają odpalenie jednostki napędowej, ale ich demontaż czasami bywa sprawą bardzo trudną. Czasami nie pomaga używanie tego środka penetrującego do gwintów i świece trzeba wyciągać po kawałku. Operacji tej musi się już podjąć specjalista z wieloletnim doświadczeniem, który wyciaga te świece nie tylko w przypadku aut, ale też w przypadku maszyn budowlanych, takich jak koparki gąsienicowe.