Kategorie

Kompresory

2 Produkty

Kompresory znane są osobom na co dzień nie związanym z technologią najpewniej ze stacji benzynowych. Urządzenia te pozwalają kierowcom napompować opony, co wielu z kierowców uważa wciąż (niesłusznie) za przykry obowiązek. Czynności tej nie poświęca się wiele uwagi, co prowadzi nie tylko do zaniedbań w stosunku do auta, ale także do przeoczenia faktu, że na rynku dostępne są także kompresory przenośne. Takie, po które nie trzeba jeździć do najbliższego serwisu samochodowego, dostępne zawsze od ręki. Kompresory, które na dodatek posiadają więcej funkcji, niż tylko pompowanie opon. W związku z czym mogą zdecydowanie ułatwić życie, nie tylko kierowcy. 

Kompresory samochodowe - dlaczego warto zakupić?

Kompresory przenośne to udogodnienie dla kierowców, ale nie tylko. Przy pomocy takiego urządzenia faktycznie wykona się to, po co właściciel pojazdu udałby się na stację samochodową lub do mechanika - pompowanie opon. Poza tym jednak kompresory tego rodzaju nadają się do szeroko pojętego użytku domowego, pozwalając na napompowanie różnego rodzaju sprzętu. Dzięki takiemu urządzeniu uda się uratować wakacyjny wyjazd - na przykład szybko i sprawnie pompując materace - jak i umilić dziecięcą zabawę, pompując z kolei dziecięce akcesoria do zabaw, choćby piłki. Kompresory przenośne zaoszczędzą więc czas podczas wielu codziennych aktywności, nie tylko w trakcie sporadycznego dopompowywania opon (przeprowadzonego, według zaleceń, raz na miesiąc, więc właściwie nie aż tak rzadko). Z całą pewnością sprzęt tego typu warto zabrać ze sobą w podróż, bo kompresor przenośny uratuje sytuację w trakcie niespodziewanego wypadku (kiedy ciśnienie w oponach nagle spadnie), a także przyda się do przygotowania do użytku innych gadżetów i sprzętów, które niemal jak ludzie potrzebują do życia powietrza, a których właśnie na wakacje zabiera się szczególnie dużo. 

Kompresory samochodowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Warto pamiętać, że kompresory dobrej jakości są stosunkowo lekkie i łatwe do przechowywania - tego też należy od tych produktów oczekiwać i nie zadowalać się urządzeniami nieporęcznymi (zwłaszcza, jeśli kompresora używamy w domowym zaciszu). Poszukując takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na wielkość i wagę produktu. Do pompowania opon i sprzętów używanych na wakacjach wystarczy kompresor średniej wielkości. Wziąć pod uwagę należy także objętość kompresora. Im większy zbiornik, tym dłużej utrzymuje ciśnienie i rzadziej musi być wyłączany. Kolejnym istotnym aspektem jest czas, z jakim kompresor jest w stanie wypełniać dany przedmiot powietrzem. Atutem kompresorów są także dodatkowe funkcje, dostępne w droższych modelach, takie jak na przykład sygnał, który pojawia się, kiedy pompowanie jest zakończone. 

Kompresor to cenny dodatek do domowych zasobów, dla wszystkich tych, którzy zmuszeni są do wypraw. Zarówno codziennych, samochodowych wycieczek do pracy, w celach wypoczynkowych, jak i wypraw dłuższych, wakacyjnych czy sportowych. Jest więc to właściwie sprzęt dla każdego, kto podróżuje, a podróżować musi każdy. Warto więc, by podróże były wygodne, a wygodę zapewnić mogą właśnie kompresory.