Kategorie

Filtry i pochłaniacze

52 Produkty

Do ochrony układu oddechowego, przed zanieczyszczeniami występującymi w środowisku pracy, przeznaczony jest sprzęt w postaci specjalnie przystosowanych  masek lub półmasek. Trzeba jednak pamiętać, że maski samodzielnie nie chronią - dopiero odpowiednie filtry i pochłaniacze, skompletowane z częścią twarzową, stanowią właściwe zabezpieczenie.

Filtry i pochłaniacze - przed czym chronią?

Filtry i pochłaniacze, niejednokrotnie mylone ze sobą, asekurują przed zagrożeniami zupełnie innego rodzaju. Aby zagwarantować skuteczną ochronę dróg oddechowych najważniejsze jest poprawne zidentyfikowanie występującej formy zanieczyszczeń, a następnie wykorzystanie właściwego sprzętu, zgodnie z jego przeznaczeniem. I tak stosuje się:

  • dla pyłów lub aerozoli na bazie wody - filtry do cząsteczek stałych
  • dla aerozoli z ciekłą fazą rozproszoną - filtry do cząstek stałych i cieczy
  • dla gazów i par - pochłaniacze
  • dla połączenia aerozoli, gazów i par - filtropochłaniacze

Filtry i pochłaniacze - jak dobrać?

Istnieje kilka ważnych czynników, które determinują wybór najbardziej odpowiedniego rodzaju ochrony dróg oddechowych w konkretnej sytuacji. Poza wymienioną już formą zanieczyszczeń, należy również uwzględnić ilość tlenu we wdychanym powietrzu, rodzaj niebezpiecznej substancji oraz jej stężenie i  fakt, czy posiada ona woń lub smak. 

Kolejną grupą czynników wpływających na dobór sprzętu są warunki pracy i środowiska: intensywność wykonywanych czynności w masce oraz ich czas, temperatura i wilgotność powietrza, widoczność, potrzeba mobilności, a także możliwości współpracy z innymi sprzętami ochrony osobistej. Odpowiednio dobrane akcesoria zapewnią najbardziej optymalną ochronę człowieka, jak również żywotność sprzętu. 

Filtry i pochłaniacze - oferta

W naszym sklepie znajduje się szeroka gama filtrów - przeciwpyłowych oraz chroniących przed stałymi i płynnymi cząstkami niebezpiecznymi, mikroorganizmami typu bakterie i wirusy czy aerozolami z cząstek stałych lub ciekłych, a dopełnienie tej oferty stanowią akcesoria do filtrów. Proponujemy również duży wybór pochłaniaczy gazów do półmasek i masek pełnotwarzowych o różnych klasach, zależnych od poziomu stężenia gazu w powietrzu.

Dostępne na naszej stronie filtry i pochłaniacze oraz filtropochłaniacze umożliwiają bezpieczne funkcjonowanie w różnorodnych, często bardzo trudnych warunkach pracy. Są to wyroby renomowanych producentów, spełniające wszystkie wymagania dotyczące niezbędnych norm.