Kategorie

Maski chroniące drogi oddechowe

26 Produkty

Liczne choroby i problemy związane z drogami oddechowymi potrafią zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Czy można się przed nimi skutecznie obronić? Podstawowe zasady BHP w wielu miejscach budowy, w tym wzmożone ryzyko unoszenia się w powietrzu szkodliwych dla człowieka substancji, obejmują noszenie masek ochronnych na twarzy. Jeśli jednak przystępujesz do zakupu maski, musisz zwrócić uwagę na jej jakość i zalecenia producenta. Nie wszystkie nadadzą się do tych samych miejsc pracy czy jej specyfiki.

Maski chroniące twarz — które produkty wybrać?

Niskotoksyczne aerozole, substancje chemiczne, kurz i pył budowlany — stosowanie środków ochrony dróg oddechowych regulowane jest poprzez prawo pracy, jednak największe znaczenie ma tutaj świadomość pracownika czy użytkownika odwiedzającego miejsce o zwiększonym poziomie zanieczyszczenia. To od niego zależy, czy właściwie ochroni swoje delikatne narządy i przewody oddechowe. Jeśli zależy Ci na zakupie profesjonalnych i jakościowych, a przede wszystkim skutecznych produktów, warto stawiać na maski chroniące drogi oddechowe, które pochodzą od znanych i cenionych producentów, dla których bezpieczeństwo odbiorcy stawiane jest w procesie produkcyjnym na pierwszym miejscu. W ofercie sklepu znajdziesz maski pełnotwarzowe, kaptury ucieczkowe z pożaru, półmaski czy filtry z okularami. To od przeznaczenia maski uzależnić należy jej wybór — miejsca, do którego się udajesz i od tego, jaki rodzaj substancji znajduje się w powietrzu, którym będziesz oddychać.

Specjalne materiały, z których powstają maski chroniące twarz

Popularne maski wykonywane są z gumy etylenowo-propylenowej. Szczególnie istotny w każdej masce jest jednak zastosowany filtr. Niskoprofilowe filtry oraz pochłaniacze chronią przed dostaniem się cząstek stałych, oparów i gazów. Poza filtrem warto zwrócić uwagę na szczelność masek oraz sposób ich zakładania i przytwierdzania do twarzy. Maski chroniące twarz powinny być dopasowane do indywidualnych zapotrzebowań konkretnego użytkownika. Ważny jest tutaj również komfort noszenia. Długi okres korzystania z maski potrafi być uciążliwy dla pracowników, dlatego jakościowe produkty znacznie ułatwią codzienną pracę, która wymaga kilkugodzinnego noszenia masek ochronnych. Wszystkie użytkowane przez specjalistów maski powinny spełniać określone normy i posiadać odpowiednie atesty. Dopiero wtedy użytkowanie danej maski ma sens i dopiero wtedy kupując takie produkty, możesz zagwarantować bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i współpracownikom.