Kategorie

Maseczki higieniczne

12 Produkty

Dbanie o czystość, sterylność i higienę powinno stanowić priorytet w czasach pandemii. Środki higieniczne stanowią produkty służące do zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, dlatego warto w nie zainwestować .

Maseczki higieniczne – kiedy są potrzebne i gdzie?

Obecnie restrykcje i przepisy rygorystycznie określają kiedy jest konieczne używanie maseczek higienicznych. Tego typu środki ostrożności powinniśmy nadal zachowywać kiedy nie możemy utrzymać dystansu z innymi oraz gdy jesteśmy w miejscach publicznych poza terenem otwartym – np. w banku, urzędzie, autobusie, sklepie czy kościele. Maseczki nadal obowiązują również w szkołach, przedszkolach, na uczelniach, w muzeach, w galerach handlowych, na poczcie i innych tego typu miejscach. Dodatkowo noszenie maseczki będzie konieczne kiedy nie ma możliwości utrzymania dystansu – np. podczas zgromadzeń, w tłumie na zatłoczonej ulicy w mieście, w widzie czy na wspólnej klatce schodowej. Lista wszystkich miejsc oraz okoliczności, w których maseczki nadal są konieczne nadal jest długa. Teatr, kino, opera, stadion oraz restauracja (przed zajęciem miejsca siedzącego) także wciąż znajdują się na tej liście.

Maseczki higieniczne – kilka porad

Zakup jednorazowych maseczek higienicznych będzie dobrym wyborem kiedy nie ma się czasu na ciągłe pranie maseczek wielorazowego użytku. Tego typu akcesoria nie są ciężkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego warto mieć ich co najmniej kilka w samochodzie czy torebce. Pracodawcy, którzy mają obowiązek zapewnienia maseczek dla swoich pracowników również mogą zdecydować się na zakup maseczek jednorazowych. Wiele modeli ma kilka warstw polipropylenu. Maseczki wielorazowego użytku należy często prać. Przy zdejmowaniu maski warto zwrócić uwagę aby dotykać jedynie gumek i zachowywać zasady związane z higieną.

Maseczki ochronne – dostępne modele

Obecnie w asortymencie znajduje się wiele modeli maseczek higienicznych. Wśród nich można znaleźć wielowarstwowe maseczki z  polipropylenu. W asortymencie są także dostępne maseczki wyposażone w blaszkę umieszczoną w okolicy nosa. Ten model sprawdzi się szczególnie w przypadku osób noszących gogle lub okulary. Produkty oferowane przez Ferpol występują w wielu kolorach.