Kategorie

PŁASZCZE PRZECIWDESZCZOWE

21 Produkty

Praca na świeżym powietrzu często związana jest z przeciwdziałaniem niekorzystnym warunkom pogodowym. Szczególnie uciążliwe w tym zakresie jest wiosna oraz jesień, kiedy opady nie należą do rzadkości i aby uchronić się przed przemoknięciem ubrań, warto zainwestować w dobrą odzież przeciwdeszczową. Najlepsze rozwiązanie dla każdego pracownika to płaszcz przeciwdeszczowy męski lub damski. Jakie cechy powinien mieć najlepszy produkt tego typu?

Odzież BHP, płaszcz przeciwdeszczowy, a może lekkie ponczo?

Najczęściej wybierana odzież wodoodporna to oczywiście płaszcz przeciwdeszczowy męski, jednak tego typu rozwiązanie może czasami nie być zbyt wygodne. Warto wówczas wybrać nieco krótszą pelerynę lub ponczo wraz z nieprzemakalnymi spodniami. Warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania zestawu.

Niezależnie od wybranej formy lub materiału, w naszym sklepie na pewno znajdziesz odzież, płaszcze przeciwdeszczowe męskie, której poszukujesz. Warto dobrać najbardziej odpowiednie palto przeciwdeszczowe, a dzięki mnogości dostępnych wzorów, na pewno uda się wybrać ten najodpowiedniejszy.

Jeżeli wybieramy się na długą wyprawę pieszą np. w góry, gdzie pogoda bywa niezwykle zmienna, koniecznie trzeba zabrać ze sobą lekkie ponczo ochronne przeciwdeszczowe. Ponczo, wykonane w 100% z polietylenu łatwo się składa, jest niezwykle lekkie i zajmuje mało miejsca w plecaku. Dodatkowo ponczo w jaskrawych kolorach jest widoczne z dużej odległości, co stanowi kolejną zaletę, zwłaszcza kiedy chcemy by widoczni w deszczowy dzień. Do prac w ogrodzie lub na długi spacer z psem podczas niepogody sprawdzi się płaszcz przeciwdeszczowy z poliestru, oblekany PCV.

Wybierając roboczy płaszcz przeciwdeszczowy męski, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany. Najlepiej zdecydować się na ten wykonany z wykonany z PU/PCV, ponieważ te surowce nie przepuszczają wody i wytrzymają obtarcia lub naciąganie. Płaszcz powinien być wyposażony w paski odblaskowe.

Płaszcz przeciwdeszczowy męski lub damski? Co wybrać ?

To, na jaki rodzaj płaszcza przeciwdeszczowego męskiego lub damskiego się zdecydujesz, powinno być dostosowane do panujących warunków pracy na zewnątrz. Jeżeli osoba wykonująca pracę na wolnym powietrzu musi w swojej pracy mieć szeroki zakres ruchów, powinna zdecydować się na zakup krótszego płaszcza ze ściąganymi rękawami. Płaszcz przeciwdeszczowy męski to ochrania zdecydowanie większej części ciała, jednak bardzo często ma ściągany spód, więc nie nada się do wymagających robót. Rozwiązaniem może być zakup ubrania z szerokim dołem – okryje on nogi nawet do kolan, nie krępując jednocześnie ruchów.

Odzież, płaszcze przeciwdeszczowe męskie

Choć wielu pracowników fizycznych wykonuje swoje zawody w halach produkcyjnych lub innych zamkniętych pomieszczeniach, to część z nich musi przebywać na zewnątrz. Warunki atmosferyczne nie zawsze pozwalają na pracę w łatwych warunkach, a oberwania chmury potrafią znacznie utrudnić wszystkie czynności. Wykonywanie obowiązków ułatwi nieco właściwe ubranie. Płaszcze robocze przeciwdeszczowe damskie lub męskie są produkowane z hydrofobowego i wiatroszczelnego materiału. Zazwyczaj są zapinane na zamek błyskawiczny, co jeszcze zwiększa komfort ich użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest znajdujący się w niektórych modelach panel zabezpieczający brodę przed przycięciem zamkiem błyskawicznym. Wartościowy detal, w szczególności, gdy praca wymaga częstego i szybkiego wychodzenia na zewnątrz.

Cechy dobrego płaszcza przeciwdeszczowego męskiego lub damskiego

Wodoodporność, wygoda i właściwości ochronne to najważniejsze cechy płaszcza przeciwdeszczowego męskiego, ale nie pozwól, by były to jedyne czynniki, które będziesz brać pod uwagę. Równie ważne jest wybranie płaszcza o odpowiedniej wadze. Zbyt ciężki mógłby krępować ruchy podczas pracy. W naszej ofercie znajdziesz produkty przystosowane na każdą pogodę i każdy rodzaj wykonywanej pracy.

Płaszcz przeciwdeszczowy męski może stanowić ogromną różnicę podczas pracy na zewnątrz. Zachmurzenie i inne warunki pogodowe mogą być trudne, ale nie są nie do pokonania, jeśli dysponujesz właściwym płaszczem przeciwdeszczowym. Nasze płaszcze przeciwdeszczowe dla mężczyzn są idealne na budowę, na halę, do ogrodu lub do każdej innej aktywności na świeżym powietrzu. Nasze płaszcze przeciwdeszczowe są wykonane z wytrzymałej, wodoodpornej tkaniny, która zapewni Ci suchość nawet w najgorszą pogodę, a lekkie, wodoodporne płaszcze są idealne do codziennego użytku.

Różnica między zwykłym płaszczem przeciwdeszczowym męskim a specjalistycznym

Płaszcz roboczy przeciwdeszczowy jest odpowiednia na intensywne deszcze. Może być wykonany z elastycznego materiału pokrytego poliuretanem. Zazwyczaj ma wiele możliwości regulacji mankietów, szerokości w pasie, aby jak najlepiej chronić przed deszczem. Płaszcz roboczy przeciwdeszczowy damski lub męski jest jednak o wiele bardziej uniwersalny, bo nie jest zwykłym płaszczem przeciwdeszczowym, a funkcjonalną odzieżą wierzchnią. Nasze propozycje znajdziesz w naszej ofercie.