Kategorie

Kaski ochronne

120 Produkty

Ochrona głowy jest czymś koniecznym w wielu różnych zawodach. Pracownicy budowlani i leśni, operatorzy maszyn czy hutnicy bezwzględnie powinni przestrzegać zasad BHP. Oczyszczalnie ścieków, kopalnie, prace wysokościowe, warsztaty samochodowe - w tych i wielu innych miejscach stosuje się hełmy, kaski i czapko-kaski ochronne.

 Czym jest kask ochronny?

Kaski lub hełmy ochronne mogą występować w różnych wariantach, wybieranych w zależności od specyfiki danego stanowiska pracy. Przeważnie składają się z trzech głównych elementów - paska mocującego, który zapobiega zsunięciu się hełmu, wewnętrznej więdźby, amortyzującej ewentualne uderzenia oraz skorupy zewnętrznej. Ważne jest nie tylko to, aby każda z tych części wykonana była z niezawodnych materiałów, ale i by produkt finalny był stworzony z zachowaniem wszelkich wytycznych odnośnie produkcji odzieży ochronnej. Hełmy, kaski i akcesoria, które znajdują się w ofercie, posiadają szereg atestów, gwarantujących najwyższą jakość wykonania, a co za tym idzie - maksymalizację bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy.

Zastosowanie kasków i hełmów ochronnych

 Kask ochronny posiada wiele funkcji. Chroni głowę przed obrażeniami wywoływanymi uderzeniem spadających przedmiotów, a także przed wystającymi elementami - np. na terenie budowy. Niweluje negatywny wpływ warunków pogodowych i innych, występujących w miejscu pracy. Różne warianty hełmów służą różnym celom. Osłona na kark, niezbędna w pracy strażaka, specjalne, wzmocnione paski stosowane w kaskach do pracy wysokościowej, hełmy z przyłbicami, dla hutników czy lekkie czapko-kaski używane m.in. przez mechaników. Te i inne rodzaje kasków oraz akcesoriów można znaleźć w ofercie sklepu.

Jak wybrać kask ochronny?

Dobór odpowiedniego kasku powinien być zgodny ze specyfiką miejsca pracy i wykonywanych działań. Regulowane paski, także pokrętłem, napotniki i wentylacja skorupy, dopasowanie więdźby, wygodna podkładka pod brodę to tylko kilka z szeregu rozwiązań i udogodnień stosowanych w hełmach i kaskach ochronnych. Dobrze dobrany kask, który może być również wzbogacony o dodatkowe akcesoria, gwarantuje skuteczność ochrony i wygodę użytkowania. W ofercie dostępny jest zróżnicowany wybór kasków i akcesoriów, w różnych kolorach i typach, od najlepszych producentów.