Kategorie

Znaki elektryczne

10 Produkty

Odpowiednie oznaczenie włączników, wyłączników oraz niebezpieczeństw związanych z ryzykiem porażenia prądem to ważny element skuteczności i bezpieczeństwa pracy. Może nie tylko pełnić funkcję informacyjną, ale też uratować życie i zdrowie pracowników. Mając to na uwadze, warto zaopatrzyć się w znaki elektryczne, dopasowane do okoliczności. 

Znaki włączników i wyłączników elektrycznych

W tej kategorii dostępne są dwa niebieskie znaki z białym symbolem prądu: "Główny włącznik prądu", oraz "Główny wyłącznik prądu". Obydwa są zgodne z normą prawną dotyczącą znaków elektrycznych, posiadają wymiary 74x105. Pełnią głównie funkcję informacyjną, pozwalającą usprawnić pracę poprzez szybkie lokalizowanie szukanych instalacji. Trzecim, odróżniającym się symbolem, jest czerwony znak "Przeciwpożarowy wyłącznik prądu" w rozmiarze 150x205 - spełnia wymogi normy o sygnałach przeciwpożarowych i może okazać się zbawienny w sytuacji kryzysowej. 

Znaki elektryczne ostrzegające przed niebezpieczeństwem

Porażenie prądem w miejscu pracy to ryzyko, którego spełnienie może oznaczać krzywdę lub nawet śmierć dla poszkodowanego oraz poważne konsekwencje prawne w razie braku odpowiednich zabezpieczeń. Wśród ikon ostrzegających przed możliwością porażenia prądem, dostępne są cztery żółte znaki: "Pod napięciem", "Nie dotykać urządzenie elektryczne", "Zasilanie dwustronne" i "Uwaga urządzenie elektryczne". Wszystkie trzy wykonane w rozmiarze 74x105, a dwa pierwsze spełniają kryteria wspomnianej normy o oznakowaniach elektrycznych.

W sklepie znajdują się także trzy ostrzegawcze znaki w kolorze czerwonym - poprzez mieszankę kolorów czerwonego i czarnego przybierają rzucający się w oczy wygląd. Ich przeznaczenie jest poważne, ponieważ mają za zadanie zapobiec dotykaniu niebezpiecznych instalacji lub niepożądanemu przełączaniu prądu podczas pracy. Jest to m.in znak "Dotykanie wzbronione", a także spełniające normę elektryczną "Nie załączać" oraz "Nie załączać! Pracują ludzie". Wymiary to 74x105. Wszystkie powyższe znaki wykonane zostały z folii samoprzylepnej i płytki PCV.