Kategorie

Znaki ewakuacyjne

35 Produkty

Znaki ewakuacyjne to niezbędne oznaczenie każdego obiektu. Celem zastosowania tego typu znaków jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które przebywają na jego terenie. Charakterystyczne zielone znaki ewakuacyjne z obecnymi na nich piktogramami ułatwiają orientację w strukturze budynku i umożliwiają sprawną ewakuację w przypadku zaistnienia sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu. 

Znaki ewakuacyjne - o czym informują?

Znaki ewakuacyjne służą do oznaczania trasy drogi ewakuacyjnej oraz ważnych dla bezpieczeństwa punktów, takich jak przeszkody czy położenie sprzętów medycznych. Oznaczenia są widoczne nawet w bardzo słabym świetle lub przy jego braku. Znaki ewakuacyjne wskazują między innymi przebieg i kierunek dróg ewakuacyjnych, położenie wyjść ewakuacyjnych, sposób dostania się do wyjścia ewakuacyjnego, miejsca zbiórki na wypadek zagrożenia, rozmieszczenie drzwi, ich rodzaj i sposób otwierania, położenie drabiny ewakuacyjnej czy krzesła ewakuacyjnego oraz miejsce zlokalizowania sprzętów medycznych, takich jak defibrylator czy resuscytator. Znaki tego typu stanowią podstawowe oznaczenia każdego budynku, dzięki którym możliwe jest bezpieczne wyprowadzenie ludzi z obiektu w przypadku zaistnienia sytuacji zagrażającej ich zdrowiu i życiu. 

Znaki ewakuacyjne - czym się charakteryzują?

Nasze znaki ewakuacyjne to produkty w pełni zgodne z obowiązującymi obecnie ustawami i normami, dotyczącymi zasad oznakowania bezpieczeństwa. Znaki są wykonywane na różnego typu podłożach, które można dostosować do swoich potrzeb. Produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania i czytelność. Dzięki swojej prostocie znaki ewakuacyjne są łatwe do zrozumienia, a co za tym idzie lepiej sprawdzają się w sytuacjach stresujących. Wyroby mogą być widoczne zarówno przy oświetleniu, jak i w ciemności. Ich rozmiar dobiera się proporcjonalnie do wymiarów pomieszczeń po to, aby zawsze dobrze spełniały się w swojej roli informacyjnej. Zaletą znaków ewakuacyjnych jest także ich uniwersalność - oznaczenia obowiązują wszędzie w podobnej formie, co ułatwia ich zrozumienie.