Tablice budowlane
30 Produkty
Poprawne oznaczenie placu budowy to nie tylko działanie zgodne z przepisami prawa , ale przede wszystkim sposób na skuteczne ograniczenie wypadków przy pracy. Profesjonalne znaki ostrzegawcze i informacyjne, oznaczenia fluorescencyjne, jak i tablice budowlane znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa, jak i ochronę placu budowy.
Tablice budowlane a przepisy
Zasady oznakowania budowy wynikają z przepisów, a obowiązek umieszczania tablicy informacyjnej na budowie należy do kierownika budowy, co wynika z art. 42 ust. 2 pkt 2 Prawa budowlanego. Pozostałe tablice budowlane zwiększają bezpieczeństwo pracowników zatrudnionych na budowie, jak i osób postronnych, które mogą się tam znaleźć przez przypadek. Wyraźne i czytelne oznaczenia mogą uchronić je przed zagrożeniem.
Tablice budowlane - materiał wykonania
Tablice budowlane dostępne są w różnych formatach i rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dopasować konkretny model to potrzeb budowy. Znaki zostały wyprodukowane z trwałych i odpornych tworzyw, przez co zachowują wieloletnią trwałość mimo niesprzyjających warunków. Wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych i zewnętrznych, ponieważ zwykle umieszczane są na zewnątrz budynków. Informacje nadrukowane są na łatwej w montażu płycie PCV. Starannie dopracowana czcionka oraz tło tablic sprawiają, że oznakowanie widoczne jest nawet z większych odległości.
Tablice budowlane - rodzaje
Wszystkie dostępne produkty to tablice w kształcie prostokątów w ułożeniu pionowym lub poziomym. Niektóre zawierają informacje pisane na temat zagrożenia ("niezatrudnionym wstęp wzbroniony", "droga pożarowa nie zastawiać"), inne oznaczenia- w postaci ogólnie znanych symboli. Tablice zawierające hasła informacyjne zapisane są drukowanymi literami. Dla zwiększenia widoczności znaków zastosowano żółte tło z czarnymi lub/i czerwonymi napisami oraz białe tło z czarnymi lub/i czerwonymi napisami. Wszystkie produkty można z łatwością zamontować na placach budowy w przeznaczonym do tego miejscu.