Kategorie

Gogle

52 Produkty

Gogle ochronne zabezpieczają oczy przed działaniem niekorzystnych czynników w miejscu pracy. Przydają się w warunkach intensywnego promieniowania UV. Korzystają z nich pracownicy zagrożeni odpryskami ciał stałych czy działaniem substancji chemicznych. Dobrej jakości produkt podnosi komfort użytkownika, minimalizuje też ryzyko uszkodzenia wzroku.

Gogle ochronne dopasowane do warunków użytkowania

Producenci gogli ochronnych dokładają wszelkich starań, aby ich wyroby zapewniały konsumentom maksymalne bezpieczeństwo. Poszczególne modele są zatem tworzone i kontrolowane zgodnie z zaostrzonymi normami. W konsekwencji powstają produkty dostosowane do różnych potrzeb. Gogle ochronne dla spawaczy będą nieco inne niż te przeznaczone do pracy z niebezpiecznymi cieczami. W modelach chroniących przed promieniowaniem UV zastosowano soczewki z octanu. Gogle przeciwodpryskowe są używane podczas obróbki ciał stałych, między innymi metali, tworzyw sztucznych czy drewna. Wzrok jest szczególnie narażony podczas spawania. W takim przypadku gogle muszą sobie poradzić zarówno z intensywnym promieniowaniem, jak i zgorzeliną spawalniczą.

Gogle ochronne na okulary korekcyjne i do hełmu

Gogle posiadają małe otwory wentylacyjne lub są wyposażone w specjalną powłokę, zapobiegającą parowaniu. W nowoczesnych modelach rozwiązania te są ze sobą połączone, co zwiększa komfort podczas wielogodzinnej pracy. Dzięki elastycznym paskom gogle dokładnie przylegają do twarzy. Dodatkowym ułatwieniem jest tu guma po wewnętrznej stronie oprawki. Wybrane produkty mają wygodne w użyciu odchylane filtry, a także elastyczne noski. Dostępne są gogle ochronne na okulary korekcyjne. Osoby z wadą wzroku mogą dzięki nim pracować bez obaw, nawet w trudnych warunkach. Wybierając produkty do osłonięcia oczu, należy zwracać uwagę na spełniane przez nie normy. Odporność na energię uderzeń o określonej wartości to jedno z kluczowych kryteriów wyboru. Nie bez znaczenia jest też możliwość noszenia gogli razem z hełmem ochronnym, wymaganym w wielu miejscach pracy.