Kategorie

Ochraniacze

22 Produkty

Chcesz chronić swoje obuwie i dolne partie nóg przed zamoczeniem, zabrudzeniem lub szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Korzystaj z ochraniaczy i osłon na buty. To jeden z elementów odzieży ochronnej BHP. Stopień ochrony zależny jest od materiału oraz konstrukcji

z jakiego został wykonany ochraniacz. W zależności od przeznaczenia, należy wybrać właściwy rodzaj osłony.

Ochraniacze na buty - zastosowanie

Podstawowym zadaniem ochraniaczy na buty jest ochrona przed zimnem, wilgocią, ciepłem oraz szkodliwymi zanieczyszczeniami. Najczęściej stosuje

się je w pomieszczeniach, w których zachowanie wysokiego stopnia ochrony jest wymagane, np. szpitale, laboratoria, szkoły, przedszkola i przemysł.

Absolutnie niezbędne na oddziałach zakaźnych! Tu najlepiej sprawdzą się osłony typu Tyvek.

Wyprodukowane z bardzo wytrzymałego materiału z antypoślizgową podeszwą i i powłoką antystatyczną zapobiegającą elektryzowaniu. Wśród osób odwiedzających szpitale, szkoły czy przedszkola najpopularniejsze są buty foliowe z gumką na kostce. Gwarantują ostrożność oraz higienę.

Dostępne są również wersje ochraniaczy przeznaczonych do prac spawalniczych i pokrewnych, zwane nastopnikami, wykonane ze skór naturalnych dwoinowych i licowanych, chronią dodatkowo podudzie - goleń przed urazami i kontaktem  z gorącymi metalami. Ochrona stóp i łydek jest bardzo ważna podczas pracy wielu fachowców. Wśród spawaczy, pracowników budowy i serwisów, stosuje się ochraniacze wielokrotnego użytku.

Ochraniacze robocze na kolana

W zależności od wykonywanej pracy, ważnym czynnikiem jest również ochrona stawów kolanowych. Ich zadaniem jest izolacja stawów od podłoża. Zabezpieczają także odzież przed zamoczeniem, zabrudzeniem i przetarciami na kolanach. Zwykle stosowane materiały w produkcji nakolanników

to: guma, PCV, derma z miękkim wypełnieniem, tworzywo sztuczne, skóra licowa i dwoina, pianka EVA i polietylen. Te najbardziej komfortowe posiadają wkładkę żelową, która równomiernie rozkłada nacisk na cały staw kolanowy, a nie punktowo. 

Jeżeli chcesz zaopatrzyć siebie lub swoich pracowników w ochraniacze robocze i odzież ochronną, skorzystaj z usług hurtowni Ferpol.

Firma zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem w artykuły chroniące zgodne z wymaganiami BHP. Z ofertą hurtowni możesz zapoznać się na ferpol.pl.