Kategorie

Sandały

151 Produkty

W tej kategorii zamieściliśmy sandały, które mogą być noszone na co dzień oraz obuwie bezpieczne i robocze. Sandały robocze doskonale chronią stopę, zabezpieczają przed poślizgiem, a jednocześnie zapewniają komfort termiczny w upalne dni. Niektóre z dostępnych w naszym sklepie modelów, wyposażone są w podszewkę z materiału cambrelle, który absorbuje pot. Podeszwy w butach zawodowych wykonane są z poliuretanu o podwójnej grubości – zewnętrzna jest wytrzymała i twarda, natomiast wewnętrzna jest miękka i komfortowa.

Sandały robocze i ochronne

Dostępne w naszym sklepie sandały do codziennego użytku to estetycznie wykonane produkty z materiałów najwyższej jakości. Posiadamy modele o wierzchach nubukowych oraz winylowych z wkładkami wykonanymi z tworzywa EVA oraz gumowymi podeszwami.

Wśród dostępnych rodzajów obuwia roboczego wymienia się również sandały. Spotykane są zarówno w wersji z podnoskiem, skatalogowane jako ochronne i bezpieczne, jak i bez podnoska, określane jako zawodowe. Szczególną popularnością cieszą się latem, gdy temperatura zmusza do zapewnienia pracownikom odzieży roboczej i dodatków zapewniających im odpowiednią wentylację i komfort. Warto jednak zawsze dobierać model do rodzaju pełnionego stanowiska oraz bezpośrednio do środowiska pracy i warunków w nim panujących.

Sandały robocze z podnoskiem kompozytowym

Trwałe i solidne sandały z podnoskiem kompozytowym rekomendowane są pracownikom wykonującym swoje obowiązki w miejscach, w których istnieje duże ryzyko zmiażdżenia stopy lub jej urazu. Należą do nich szczególnie hale magazynowe i produkcyjne, gdzie często stalowe hale w lecie nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Charakter takich miejsc pracy wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju obuwia, niwelującego możliwość nabawienia się uciążliwych odcisków lub bolesnych odparzeń nawet podczas pokonywania dziennie kilku kilometrów czy podczas wykonywania pracy jedynie w pozycji stojącej. Wybierając sandały robocze z podnoskiem, można zdecydować się na obuwie bezpieczne (S), których podnosek jest odporny na siłę nacisku minimum 200J i siłę ściskania 15KN. Z kolei sandały ochronne (P) będą miały nieco mniejszą wytrzymałość, stanowiącą co najmniej 100J w sile nacisku i 10 KN w ścisku.

Sandały robocze bez podnoska

Sandały robocze bez podnoska to kolejny rodzaj butów roboczych, znajdujący zastosowanie w mniej ryzykownych pracach. Ten szczególny rodzaj butów najczęściej stosuje się w gastronomii i miejscach użyteczności publicznej, w tym w szpitalach. Słowem, wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie swojego firmowego uniformu w idealnej czystości. Popularną odmianą takich właśnie sandałów są białe chodaki, powszechnie spotykane w ośrodkach zdrowia czy szpitalach.

W ofercie naszej firmy można znaleźć zarówno klasyczne modele z zabudowaną piętą, rekomendowane dla większości miejsc pracy i stanowisk ze względu na spełnianie niezbędnych norm dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Opcją są też sandały robocze z odkrytą piętą, z tych jednak można skorzystać jedynie w określonych sytuacjach.

Jak wybrać najlepsze sandały robocze?

Podobnie jak w przypadku zwykłych butów roboczych, podeszwa sandałów pracowniczych także powinna spełniać określone normy bezpieczeństwa. W związku z tym należy zwrócić uwagę, czy jest antypoślizgowa, wykonana z termoplastycznego tworzywa i odpowiednio wyprofilowana. Ponadto bez względu na stanowisko, warto wybierać sandały robocze na rzepę, co usprawni ich szybkie zakładanie i zdejmowanie, a także zmniejszy szansę wypadków w zakładach pracy i zniweluje ilość zgłaszanych urazów. Sandały robocze są też całkowicie uniwersalne. Mogą być noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Fasony projektowane są w taki sposób, by zapewnić nie tylko komfort, ale i zadowolenie z noszonej, firmowej odzieży.

Wybierając obuwie dla pracowników w pierwszej kolejności trzeba zwracać uwagę na jakość, sposób wykończenia i zastosowane materiały oraz technologie. Nie mniej ważna jest dostępność i szeroka rozmiarówka, pozwalająca w krótkim czasie skompletować wyposażenie dla całej załogi. W parze z większymi zakupami, zwłaszcza w takich sklepach internetowych, jak nasz, idzie zawsze możliwość zaoszczędzenia dzięki pojawiającym się regularnie atrakcyjnym ofertom.