Kategorie

Drzewołazy

3 Produkty

Podejmowanie pracy na wysokościach w oczywisty sposób wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego niezbędnym jest, by podczas jej wykonywania korzystać z akcesoriów najwyższej jakości, które zapewnią bezpieczeństwo pracownika. Specyficznym rodzajem pracy na wysokościach są aktywności podejmowane na wysokich drzewach i w ich koronach. Do tego typu zajęć niezbędne są drzewołazy.

Czym są drzewołazy?

Drzewołazy są to specjalne przyrządy, które, przymocowane do nóg, pomagają wspinać się na pnie drzew. W ich wykonaniu kluczową rolę odgrywa zastosowanie trwałych, a zarazem lekkich materiałów. Stal czy aluminium stanowiące podstawę narzędzia oraz paski, skórzane lub z tworzyw sztucznych, służące do mocowania. Ważne jest, aby jakość używanych w pracy drzewołazów była jak najwyższa. Ich zsunięcie się z nogi, pęknięcie czy stępiony kolec mogą spowodować wypadek pracownika. Drzewołazy dostępne w naszym sklepie posiadają szereg atestów, świadczących o najwyższym poziomie ich wykonania.

Drzewołazy - dla kogo?

Z drzewołazów korzysta się w różnych rodzajach pracy. Nie tylko drwale, wykonujący swoje obowiązki w lasach, używają ich w codziennych działaniach. Niezbędne w arborystyce, służą również strażakom czy sadownikom, podczas zbiorów owoców.

Drzewołazy - jak używać?

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, że wykorzystanie wyłącznie drzewołazów do pracy na wysokich drzewach nie jest wystarczające. Należy równocześnie używać także dodatkowych zabezpieczeń. A stępiające się podczas pracy kolce należy wymieniać. Kroki, jakie drwal czy arborysta wykonuje, wspinając się po drzewie, powinny być odpowiednio krótkie - maksymalnie trzydziestocentymetrowe, z zachowaniem kontroli należytego wbicia kolca w pień. Trzeba zwracać uwagę na to, czy nie ma miejsca zsuwanie się kory - czy kolec nie jest wbity zbyt płytko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas pracy w koronach drzew najbardziej liczą się dwie rzeczy - bezpieczeństwo, niezawodność stosowanej asekuracji oraz wygoda użytkowania. Wybierając drzewołazy, należy zwrócić uwagę na specyfikę swojej pracy i osobiste preferencje. Regulowane paski, możliwość zmiany ułożenia poduszki, elementy usztywniające, zapobiegające obluzowaniom - drzewołazy, które można znaleźć w ofercie, są wyposażone w te oraz inne rozwiązania, usprawniające pracę i zapewniające wygodę użytkowania.