Kategorie

Zatrzaśniki

18 Produkty

 Prace na wysokościach wymagają stosowania odpowiedniego sprzętu asekuracyjnego. Ma to wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Jednym z podstawowych elementów wchodzących w skład takiego ekwipunku są zatrzaśniki. 

 Zatrzaśniki wspinaczkowe - komponenty o wielkim znaczeniu

 Zatrzaśniki to niewielkie komponenty, jednak ich wartość jest ogromna. Zwane też karabinkami są niewielkimi klamrami najczęściej wykonanymi z aluminium lub stopu tytanu. Ich zadaniem jest łączenie i zaczepianie lin, a także ochrona użytkowników przed upadkiem. Karabinki różnią się od siebie kształtem, zakresem otwarcia, grubością oraz ciężarem. Najistotniejsze jest jednak ich maksymalne obciążenie, czyli wytrzymałość, którą mierzy się w kiloniutonach. 

Zatrzaśniki wspinaczkowe różnią się też rodzajem blokady. Cechą wspólną dostępnych na rynku rozwiązań blokujących jest fakt, że zamknięcie otwiera się do środka, a system automatycznego zamykania jest możliwy dzięki obecności elementu sprężynującego. Dzięki temu, zatrzaśniki wspinaczkowe zamykają się na linie w sposób bezpieczny, a przy tym prosty. Najbardziej popularnymi rozwiązaniami blokującymi są zabezpieczenia przesuwane oraz zakręcane. 

Zatrzaśniki wspinaczkowe są gwarantem bezpieczeństwa

 Solidne i trwałe zatrzaśniki wspinaczkowe zapewnią pewną i komfortową pracę na wysokościach. Zróżnicowany asortyment umożliwia dopasowanie sprzętu do zapotrzebowania. Karabinki posiadają stosowne certyfikaty i spełniają normy, dlatego są bezpieczne nawet przy dużych obciążeniach. Cechują się małym ciężarem, jednocześnie posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, dlatego są przystosowane do pracy również w trudnych warunkach. Dzięki prostocie obsługi mogą być obsługiwane nawet w rękawicach a wykonanie ich z wysokiej jakości materiałów zatrzaśniki cechuje długa żywotność. Dodatkowo, uniwersalność karabinków umożliwia ich łączenie z innymi elementami sprzętu asekuracyjnego. 

Zatrzaśniki wspinaczkowe dostępne w ofercie sklepu są bezpieczne i solidne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przemyśle.