Kategorie

Wyposażenie biurowe wymaga czasami zastosowania różnych, mało konwencjonalnych rozwiązań. Firma Ferpol przychodzi z pomocą oferując szafy aktowo-kartotekowe, które skupiają w zaledwie jednym meblu aż dwie ważne funkcje.

Praktyczność i funkcjonalność przede wszystkim

Szafy aktowo-kartotekowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem do biura, ponieważ skupiają w sobie plusy płynące z posiadania szafy aktowej oraz zalety zakupu szafy kartotekowej. Połączenie tych dwóch funkcji jest bardzo ważne i decyduje o wysokim stopniu funkcjonalności tego mebla biurowego. Takie rozwiązanie pozwala  na dużą oszczędność miejsca, dlatego szczególnie jest polecane w przypadku małych pomieszczeń biurowych  z ograniczoną przestrzenią. Dzięki szafie aktowo-kartotekowej pracownicy biura zyskają szybki oraz łatwy dostęp do segregatorów oraz dokumentów ukrytych w aktach. Takie meble docenią przede wszystkim urzędnicy oraz pracownicy ośrodków medycznych, chociaż szafy tego typu będą idealnym rozwiązaniem również do innych miejsc pracy i przedsiębiorstw, których to właściciele przywiązują dużą wagę do zachowywania ładu oraz porządku w dokumentach, a przy tym wysoko cenią sobie oszczędność miejsca.

Szafa aktowo-kartotekowa – jak z niej korzystać?

Model szafy biurowej skupiający w sobie funkcje kartotekowe oraz aktowe jest bardzo funkcjonalny. Blaszana szafa składa się z górnej części, gdzie pracownicy biura mogą składować dokumenty w segregatorach oraz z części dolnej, w której znajdują się specjalne szuflady dostosowane do tego, aby przechowywać w nich akta oraz koperty. Korzystanie z szafy jest bardzo proste, ponieważ została ona dostosowana do potrzeb kartoteki i akt. Sprawdzi się to w przypadku np. sekretarek, które nie będą już musiały posiadać dwóch oddzielnych szaf i będą miały wszystkie dokumenty pod ręką.

Aspekty wizualne szafy aktowo-kartotekowe

Meble biurowe nie muszą wyglądać sztampowo i nudno. Do takich modeli z pewnością nie należą prezentowane poniżej szafy aktowo-kartotekowe, które stanowią elementy nowoczesnego wyposażenia biura. Ich wygląd będzie pasował do większości biurowych przestrzeni, a klasyczne i dość neutralne w oddziaływaniu kolory idealnie wpasują się do kolorystyki typowej dla większości pomieszczeń biurowych.