Kategorie

Jeżeli w biurze panuje bałagan, a plany oraz mapy muszą być wielokrotnie składane, a potem przechowywane w teczkach, przez co szybko się niszczą, pora na zakup prawdziwych akcesoriów i narzędzi do profesjonalnego przechowywania tego typu dokumentacji.

Mapki, plany, duże formaty, dokumentacja techniczna i nie tylko…

Specjalistyczne szafy do przechowywania map oraz planów cechuje specyficzna budowa. Są to meble przypominające swoim niepozornym wyglądem domową komodę, ale jak się okazuje – wykazują się większą funkcjonalnością oraz praktycznością. Ich podstawową cechą jest duża liczba wąskich i cienkich szuflad, które idealnie nadają się do przechowywania wydruków o większych formatach niż tradycyjne A4, map, wydruków i dokumentacji związanej ze specyfikacją techniczną oraz planów. Z tego rodzaju dokumentami niejednokrotnie można spotkać się w wielu biurach, urzędach, przedsiębiorstwach oraz firmach z branż budowlanej, projektowej, remontowej, architektonicznej, transportowej, spedycyjnej, geodezyjnej i innych pokrewnych.

Zalety szaf specjalistycznych na plany i mapy

Lista zalet oraz plusów szafek specjalistycznych do przechowywania dokumentów o większych formatach jest naprawdę długa. Przede wszystkim dla wielu osób tego typu meble stanowią podstawę do wygodnej oraz efektywnej pracy. Kiedy dokumentacja jest złożona w jednym miejscu i nie niszczy się na wskutek nieprawidłowego przechowywania, praca przynosi większe efekty, a w biurze panuje ład i porządek. Te dwa aspekty są bardzo pożądane zwłaszcza w przypadku takich miejsc, gdzie liczba map, wyrysów, planów i innych dokumentów większych formatów jest naprawdę duża. Co więcej, modele szafek tego typu są różne, dlatego każdy ma szanse na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Liczba szuflad w szafkach różni się w zależności od modelu, a dodatkowo możliwy jest także zakup szafki z podświetlanym blatem, który umożliwia pracę na dokumentach o przezroczystym podłożu. Oprócz specjalistycznych szafek na tego typu dokumenty w ofercie można znaleźć również oddzielne stoły montażowe.