Kategorie

Poduszki sorpcyjne

2 Produkty

Poduszki sorpcyjne – po co i dlaczego?

W obecnych czasach, gdzie działalność człowieka znacząco pogorszyła stan jakości powietrza, wody  i gleby bardzo ważne staje się zapobieganie,  a więc wyłapanie szkodliwych substancji ciekłych zanim trafią i zanieczyszczą glebę czy  wody gruntowe. Do tego niezastąpione okazują się właśnie poduszki sorpcyjne firmy FERPOL. Poduszki sorpcyjne firmy FERPOL  są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wycieku substancji ropopochodnej. Unikalna zawartość wnętrza poduszki sprawia, że wchłaniają  one tylko substancje ropopochodne, a nie wodę. Dzięki swojemu uniwersalnemu rozmiarowi (25x25x13cm) mogą być umieszczone nawet w niewielkie, trudnodostępne miejsca i szczeliny. Duża ilość poduszek sorpcyjnych w opakowaniu  (30 szt.) sprawia, że starczą nam przez dłuższy okres użytkowania.

Zalety poduszek sorpcyjnych.

Poduszki sorpcyjne firmy FERPOL to niezbędne wyposażenie na każdej hali produkcyjnej. Pozwalają na utrzymanie porządku w trudnych warunkach pracy. Tym samym powodują nie tylko zachowanie czystości, ale także gwarantują bezpieczeństwo podczas pracy. Wyciek oleju z maszyny nie będzie już stanowił problemu i nie będzie już zagrożeniem zdrowia dla pracowników i bezpieczeństwa dla całego zakładu pracy. Dzięki poduszkom sorpcyjnym można uniknąć takich, na pierwszy rzut  oka błahych problemów jak poślizgnięcie pracownika i skręcenie czy  złamanie kończyny, kończąc na poważnych zagrożeniach w postaci pożaru całego zakładu z powodu wycieku takiej łatwopalnej  substancji ropopochodnej. Poduszki sorpcyjne to również niezbędnik w każdym magazynie niebezpiecznych substancji ciekłych, warsztacie samochodowym,  przydadzą się także w pracy leśnika czy w gospodarstwie rolnym.

Poduszki sorpcyjne a ochrona środowiska.

Dzięki poduszkom sorpcyjnym firmy FERPOL można nie tylko zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska, ale także oczyścić skażone już miejsce np. można usunąć szkodliwe substancje olejowe z zanieczyszczonego zbiornika wodnego. Poduszki sorpcyjne możemy  zastosować również w studzienkach i odstojnikach, gdzie gromadzą się ścieki zanieczyszczone olejem.    Mają więc niesamowicie duże znaczenie dla ochrony środowiska.