Kategorie

Sorbenty uniwersalne

37 Produkty

Podczas prac budowlanych, w fabrykach czy innych zakładach pracy nieraz dochodzi do wycieków różnych substancji. Wtedy w sukurs przychodzą sorbenty uniwersalne, które ekspresowo i skutecznie pozbędą się rozlanego płynu. Wersja uniwersalna produktu służy przede wszystkim do powstrzymania wycieku wody, płynów przemysłowych, oleju, produktów ropopochodnych oraz substancji chemicznych o nieagresywnym charakterze. Sorbenty uniwersalne w formie mat cechują się bardzo dużą efektywnością, co jest potwierdzone licznymi testami.

Sorbenty uniwersalne - rodzaje

W zależności od aktualnych potrzeb, każdy klient może zaopatrzyć się w różne formy sorbentów. Różnią się między sobą przede wszystkim kształtem, dzięki czemu można je dopasować pod konkretną przestrzeń. W ofercie sklepu znajdują się maty sorpcyjne do kładzenia na podłożu, rękawy do uszczelniania lub ograniczania wycieku, a także rolki oraz poduszki sorpcyjne. Wszystkie produkty cechują się najwyższą klasą wykonania, co udowadniają podczas codziennej pracy.

Sorbenty uniwersalne - zastosowanie

Produkty służą przede wszystkim do zatrzymania rozprzestrzeniania się szkodliwych substancji. Najczęściej wykorzystywane są do ekspresowego usunięcia wycieków spod maszyn i urządzeń, a także z rur, przewodów czy pojemników lub beczek przemysłowych. Dzięki skuteczności sorbentów niepożądana substancja może zostać sprawnie usunięta, co w efekcie przekłada się na mniej przestojów w pracy, czyli większą wydajność. Nie bez znaczenia jest również to, że zadania stojące przed pracownikami zostaną wykonane schludniej.

Sorbenty uniwersalne - dodatkowe zalety

Sorbenty w formie mat cechują się o wiele większą chłonnością od sorbentów sypkich, co przekłada się na oszczędność. Nie tylko przy zakupie produktu, ale również jego późniejszej utylizacji. Co więcej, sorbenty uniwersalne dostępne w ofercie są bardzo lekkie i łatwe w użyciu, dzięki czemu zwiększają wygodę pracy i nie eksploatują tak bardzo pracownika. Całość przekłada się na większą skuteczność i zysk firmy.