Kategorie

Nasadki udarowe

53 Produkty

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że nasadki udarowe to te, które mają odkręcić śrubę lub nakrętkę dzięki drganiom od klucza udarowego lub pneumatycznego. Pozornie każda nasadka się nadaje do takiego odkręcania, ale tylko te lepsze wytrzymają o wiele więcej. Mowa tu dokładnie o samym gatunku stali. Jena odmiana jest bardziej podatną na pękanie, a ta druga wytrzyma całe lata. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nasadek udarowych używa się zazwyczaj tam, gdzie te zwyczajne nie dają rady, czyli tam gdzie udar jest często opcją niezbędną, a przed nim należy jeszcze zastosować jakiś płyn do penetrowania gwintów, po to by dana nakrętka nie stwarzała zbyt wielu problemów w przypadku tej jednej konkretnej maszyny.

Masywne maszyny budowlane

W przypadku niektórych typów maszyn budowlanych trzeba używać nasadek udarowych i to niemal za każdy razem. Rzecz jasna nie zawsze takie użycie takiej nasadki jest powiązanym z sukcesem, bo czasami dana nakrętka pęka podczas odkręcania. Na tę ewentualność gotowy jest mechanik i to zwłaszcza w przypadku śruby, czy też nakrętki, której nikt nie ruszał od przynajmniej kilku lat. Takową trzeba na dokładkę potraktować płynem penetrującym, ale nawet wtedy nie ma pewności, że dana nakrętka da się odkręcić. Dlatego tak często po użyciu klucza udarowego trzeba sięgnąć po te o wiele bardziej radykalne rozwiązania, czyli po palnik lub po specjalną podgrzewarkę indukcyjną, która jest ciekawą opcją.

Ceny nasadek udarowych

Jedna nasadka udarowa nie kosztuje zbyt wiele, czyli dość tanio można nabyć zestaw dziesięciu sztuk. Warto też pamiętać o tym, że te konkretne dodatki do narzędzi udarowych nie są wieczne. Rzecz jasna wytrzymają znacznie więcej od tej typowej ręcznej nasadki, ale gdy naprężenia przekroczą pewną wartość, to i takie nasadki się rozpadają. Takie rozpadnięcie się nasadki zazwyczaj nie stanowi problemu, bo mechanik może kupić jedną nową lub cały zestaw w sklepie z narzędziami i nie musi być to ten najbliższy sklep stacjonarny, czyli zamawia się nowy zestaw w sieci i w ciągu trzech dni roboczych trafia pod wskazany adres.