Kategorie

Zszywacze pneumatyczne

4 Produkty

Zszywacze, czyli urządzenia do łączenia ze sobą różnych materiałów za pomocą zszywek to bardzo pomocny i powszechnie używany sprzęt. Są stosowane w wielu obszarach. Dzielą się na zszywacze tapicerskie, stolarskie, budowlane, zszywacze specjalne i zszywacze do kartonu. Są niezbędne do oprawiania ram i obrazów. Do prac dekarskich i remontowe też są bezwzględnie potrzebne. Zszywacze pneumatyczne  cechuje dużą moc i wydajność. Idealnie sprawdzą się w warsztacie czy na budowie. Ułatwią też domowe majsterkowanie. 

Zalety zszywaczy pneumatycznych

Narzędzia pneumatyczne cieszą dużym uznaniem wśród profesjonalistów. Ich niezaprzeczalną zaletą jest brak zasilania elektrycznego. Wystarczy sprężone powietrze w kompresorze i można bardzo wydajnie pracować nawet bez bezpośredniego dostępu do prądu.

Urządzenia pneumatyczne w tym zszywacze mają wiele zalet, które często dają im przewagę nad urządzeniami elektrycznymi. Są bezpieczne, nie generują bowiem iskier. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla miejsc, w których istnieje zagrożenie wybuchem czy pożarem. W niektórych branżach są wręcz niezastąpione np. do zszywania kartonów, w magazynach gdzie znajduje się dużo łatwopalnych materiałów.

Zszywacze pneumatyczne są energooszczędne i ekonomiczne.  Kompresor pobiera przecież niewiele energii.  

Dzięki sprężonemu powietrzu zszywacze pneumatyczne to urządzenia o bardzo dużej mocy. Są niesamowicie wydajne i działają bez problemów. Mogą być intensywnie i długotrwale eksploatowane. 

Serwis tych urządzeń nie jest drogi, ponieważ ich budowa jest dość prosta. Nie ma tu przecież skomplikowanego silnika.

Rodzaje zszywaczy pneumatycznych

Na rynku dostępne są bardzo różne modele zszywaczy pneumatycznych. Mogą to być urządzenia specjalistyczne np. zszywacze tapicerskie czy budowlane oraz bardziej wszechstronne urządzenia uniwersalne.  Zszywacze pneumatyczne mają ergonomiczny uchwyt ułatwiający pracę oraz dyszę, która wydmuchuje powietrze w kierunku przeciwnym do użytkownika.  Niektóre modele umożliwiają automatyczne usuwanie zaciętych zszywek oraz regulację głębokości wbijania zszywek.  

Każdy typ zszywacza jest przeznaczony do wbijania zszywek o innej szerokości grzbietu oraz różnej długości. Należy na to zwrócić uwagę, tak aby wybrać najbardziej odpowiednie  urządzenie. Magazynek na 100 zszywek pozwala zaś na przyjemną i nieprzerwaną pracę.