Kategorie

Szlifierki pneumatyczne

13 Produkty

W ofercie sklepów znaleźć można liczne propozycje szlifierek, dzięki którym wykonywać można różnorakie prace. Zadaniem tych sprzętów jest wykończenie utwardzonej powierzchni. Wśród dostępnych na rynku urządzeń w naszym sklepie proponujemy państwu szlifierki pneumatyczne. To urządzenia, które do wykonania pracy wykorzystują sprężone powietrze. Dzięki temu urządzenie nie jest ograniczone kablem elektrycznym, dzięki czemu wykonywanie prac staje się wygodniejsze, ponieważ urządzenie ma niezależny charakter.

Różne rodzaje szlifierek pneumatycznych

Założeniem w przypadku szlifierek jest wykonywanie prac w bardzo dokładny sposób. Dlatego na rynku dostępne są różne urządzenia i przy wyborze jednego z nich trzeba rozważyć sobie do jakich prac sprzęt będzie wykorzystywany. Od tego będzie zależeć to jaki rodzaj szlifierki będzie odpowiedni.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa pneumatyczna  to urządzenie wykorzystywane do przecinania metalowych elementów albo dokonywania nacięć muru. Mają one tarcze wymienne ze średnicą 230mm, które będzie montować się na urządzeniu za pomocą klucza, tak by były one odpowiednio bezpieczne w trakcie pracy.

Szlifierka oscylacyjna

Pośród szlifierek pneumatycznych znaleźć można także urządzenie oscylacyjne. To szlifierka, która będzie odpowiednim wyborem, gdy chce się wykonywać obróbkę płaskich powierzchni. Najlepsze będą te urządzenia, które mają także system gwarantujący odsysanie pyłu, który powstanie w trakcie pracy. Dodatkowo warto także sprawdzić czy taka szlifierka będzie miała zróżnicowane opcje jeśli chodzi o ustawienie prędkości.

Wśród innych propozycji możemy wymienić jeszcze szlifierkę taśmową, mimośrodową czy trzpieniową, która będzie wykorzystywana do obróbki powierzchni szklanych. Każda szlifierka ma oczywiście swoje konkretne przeznaczenie i budowę, która ma gwarantować, że wykonywane prace będą realizowane z dużą dokładnością. Warto zdecydować się na sprzęt, który będzie gwarantował efektywną oraz w pełni bezpieczną pracę z tym sprzętem.

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że szlifierka pneumatyczna to także szlifierka kątowa, choć zasilana jest ona w sposób odmienny. Mowa tu dokładnie o tym, że narzędzie to zasila kompresor, podobnie jak piaskarkę, która służy do oczyszczania elementów lakierowanych. W tym wszystkim kluczowe znaczenie ma też i to, że kompresor nie zawsze musi mieć zasilanie elektryczne. Natomiast najistotniejsza zaleta narzędzi pneumatycznych tkwi w tym, że nie mają silnika elektrycznego, który może się spalić, a gdy trzeba takiego narzędzia użyć w pewnej odległości od domu, to generator prądotwórczy jest raczej opcją zbędną, bo z oczywistych względów się nie przyda, a samo narzędzie pneumatyczne może być dość lekkim.

Zalety szlifierki pneumatycznej

Sama szlifierka pneumatyczna nie zadziała, bo potrzebuje zasilenia sprężonym powietrzem, ale w przeciwieństwie do typowych narzędzi elektrycznych szlifierka takowa nie musi mieć znacznej masy i co równie ciekawe jest bardzo wiele modeli takich szlifierek. Pewną częścią tych narzędzi można operować w niewielkiej przestrzeni i dlatego te narzędzia są niezwykle użytecznymi dla mechaników, którzy zajmują się maszynami rolniczymi. Ten rodzaj maszyn to dość skomplikowane rozwiązania technologiczne i powiązane z tym trudności. Dlatego przydaje się malutka szlifierka, czyli taka nieco większa od statystycznego długopisu, bo dzięki takowej można doszlifować jakiś element tak, by nie uszkodzić sąsiadujących.

Szlifierki pneumatyczne i maszyny budowlane

Szlifierek pneumatycznych można też używać wtedy gdy pracuje się z maszynami budowlanymi, takimi jak spore koparki gąsienicowe. Koparki tego rodzaju to też szczelnie zabudowany przedział silnika, czyli niezbyt wiele miejsca do szlifowania pewnych elementów. Takich elementów lepiej bez powodu nie demontować, bo to tylko wydłuża pracę. Natomiast dłuższa praca, to też i dłuższy przestój maszyny. W tym dla dość wielu przedsiębiorców tkwi problem, bo najlepiej jest wtedy gdy naprawa trwa te kilkanaście minut, ale nie często tak bywa.