Kategorie

Klucze udarowe

38 Produkty

Klucze udarowe to elektronarzędzia niemal niezbędne w firmach profesjonalnie zajmujących się wymianą opon samochodowych, czy też w warsztatach, gdzie naprawiane są auta. Służą do odkręcania i zakręcania śrub (elementów śrubowych). Dzięki nim można zaoszczędzić mnóstwo czasu w skali dnia, miesiąca, roku i przede wszystkim ich używanie nie wymaga dużego wysiłku (tak jak w przypadku używania tradycyjnych kluczy), dzięki czemu wydajność użytkownika znacznie się zwiększa (w odniesieniu na przykład do pracownika zakładu wulkanizacyjnego). Oczywiście klucze udarowe będą niezwykle przydatne nie tylko w przypadku prac związanych z samochodami i nie tylko w profesjonalnych zakładach, ale również "w warunkach domowych" oraz w przypadku różnego rodzaju maszyn, urządzeń (i nie tylko), gdzie jest ciężko odkręcić stare śruby - te elektronarzędzia znacznie ułatwiają pracę.

Klucze udarowe - różne rodzaje

Ze względu na rodzaj zasilania, klucze udarowe dzieli się na kilka grup - czyli na narzędzia pneumatyczne, sieciowe oraz akumulatorowe. Każda z tych grup charakteryzuje się swoistymi zaletami.

Pneumatyczne klucze udarowe zdecydowanie należą do sprzętów profesjonalnych. Ich największą zaletą jest zwiększony moment obrotowy w porównaniu do innych narzędzi tego typu, na co ma wpływ oczywiście zasilanie w postaci sprężonego powietrza, które dostarcza więcej energii każdemu obrotowi, niż inne źródła. Te narzędzia z reguły są lekkie i trwałe (można użytkować je przez wiele lat). Ten rodzaj narzędzi zdecydowanie najlepiej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba codziennego, wielokrotnego użycia (np. w zakładach wulkanizacyjnych, gdzie w sezonie wymiany opon z letnich na zimowe lub z zimowych na letnie - czas działania odgrywa ogromną rolę, kiedy przed zakładem ustawia się kolejka potencjalnych klientów).

Zaletą sieciowych kluczy udarowych jest z kolei to, iż nie ma tutaj potrzeby kupowania sprężarki. Silnik znajduje się w obudowie tego narzędzia, podłącza się je bezpośrednio do gniazdka sieci elektrycznej. Te klucze udarowe dobrze sprawdzą się w przypadku "domowego" majsterkowania. 

Akumulatorowe klucze udarowe są bardzo przydatne w warsztatach mechanicznych w przypadku śrub zabezpieczonych (do ich odkręcania). Te klucze posiadają różne uchwyty i pod tym względem dzieli się je na 2 główne grupy, czyli na narzędzia z gniazdem na bity 1/4`` oraz na te z uchwytem kwadratowym na nasadki 1/2``.