Kategorie

Przewody Ciśnieniowe

23 Produkty

Dla dość wielu z nas to praktyczne zastosowanie przewodów ciśnieniowych jest powiązane z pompowaniem kół samochodowych i motocyklowych za pomocą kompresora, ale w praktyce tego typu przewody to zasilenie dla wielu typów narzędzi pneumatycznych, czyli dla szlifierek pneumatycznych i kluczy pneumatycznych. Efektywność tych konkretnych narzędzi zależy rzecz jasna od zasilenia w ciśnienie, a to zależy od kompresora i od trwałości przewodów ciśnieniowych, które obecnie nie są opcją drogą, czyli można je nabyć w niemal każdy sklepie, w którym da się też nabyć kompresor i to za rozsądną cenę.. Dlatego też wymiana takiego przewodu na nowy to nie wyzwanie i nie trzeba go za każdym razem zamawiać.

Inne istotne wzmianki

Mechanicy samochodowi dość często używają tych pneumatycznych kluczy udarowych, bo takie są bardziej niezawodnymi i co równie istotne zasila się je za pomocą przewodów ciśnieniowych, które szybko się zużywają i co równie istotne stanowią one to najsłabsze ogniwo w systemie. Wielu widzi w tym niemal wyłącznie wadę, ale tego typu przewody łatwo się wymienia i czyni się to często. Wielu mechaników uznaje też tego typu narzędzia za znacznie bardziej bezpieczne od elektrycznych, bo w ich przypadku nic nie może się spalić i co równie istotne istnieje bardzo wiele typów narzędzi pneumatycznych, czyli to nie tylko szlifierki i klucze pneumatyczne. Także pistolety lakiernicze zasilają tego typu przewody.

Pomoc w pracach lakierniczych

Przewody ciśnieniowe to w czasach obecnych także lakierowanie, czyli taki przewód zasila pistolet lakierniczy w powietrze. Natomiast w pistolecie tym ustawia się przepływ ciśnienia i lakieru, po to by lakierować jak najwydajniej. Pistoletami tego typu lakieruje się auta, maszyny rolnicze, a nawet maszyny budowlane. Nakłada się za ich pomocą zabezpieczenia antykorozyjne, bezbarwne lakiery i lakier główny, a bez zasilenia w odpowiednie ciśnienie sprzęt nie zadziała. Dlatego przewody wymienia się regularnie, czyli już wtedy gdy zaczynają się prezentować nieciekawie.