Kategorie

Wiertarki pneumatyczne

5 Produkty

Wiertarki pneumatyczne to bardzo ciekawa propozycja. W przeciwieństwie do najbardziej rozpowszechnionych wiertarek elektrycznych te urządzenia wykorzystują sprężone powietrze. To bardzo zaawansowany technologicznie sprzęt ułatwiający bardzo precyzyjne wiercenie. Na rynku dostępne są wiertarki o różnych parametrach i konstrukcjach przeznaczone dla profesjonalistów, majsterkowiczów i nie tylko. 

Wiertarki pneumatyczne

Wiertarka pneumatyczna działa na sprężone powietrze. Do pracy konieczny jest więc zewnętrzny kompresor. Najbardziej popularne wiertarki pistoletowe mają doskonale dopasowany do kształtu dłoni antypoślizgowy uchwyt. Cechuje je wysoka trwałość  i niezawodność. Maksymalna średnica wiertła to 10 mm. Sprzęt posiada przełącznik obrotów prawo/lewo. Ciśnienie robocze wynosi w zależności od modelu 6 - 8 barów a pobór mocy to od 100 do 250 litrów sprężonego powietrza na minutę.  Wszystkie urządzenia mają certyfikat CE świadczący o zgodności z europejskimi standardami bezpieczeństwa. 

Jakie atuty mają wiertarki pneumatyczne ?

Wiertarki pneumatyczne to przede wszystkim niezwykle precyzyjne urządzenia.  Pozwalają na wiercenie z chirurgiczną dokładnością nawet bardzo małych otworów, szczególnie w wymagających materiałach.  Prędkość wiertarek pneumatycznych waha się zazwyczaj od 800 do 1800 obrotów na minutę. Dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza można dokładnie dopasować prędkość wiertarki do materiału. Do prac w twardym materiale zdecydowanie lepiej nadaje się sprzęt nieco wolniejszy. Taki jak właśnie wiertarka pneumatyczna. Im mniejsza prędkość obrotowa tym wiertarka łatwiej radzi sobie z trudnymi materiałami jak np. żeliwo, stal czy inne metale. 

Po drugie wiertarki tego typu są dużo lżejsze od wiertarek elektrycznych. Ważą około 1 -1,5 kg. Mogą też dzięki powietrzu zgromadzonemu w kompresorze pracować bardzo długo. Ma to duże znaczenie wszędzie tam, gdzie dostęp do gniazdka elektrycznego jest utrudniony. 

Dla osób pracujących przy pomocy głośnych i hałaśliwych z reguły elektronarzędzi duże znaczenie może mieć też to, że wiertarki pneumatyczne są ciche.