Kategorie

Fibercan / System Pelikan

4 Produkty

Zestawy do recyklingu Fibercan systemu Pelikan - naturalny i skuteczny sprzymierzeniec w usuwaniu wszelkiego rodzaju wycieków oleju, paliwa, smarów i innych cieczy przemysłowych głównie na bazie węglowodorów. Zestaw składa się ze specjalnego pojemnika wykonanego w systemie Pelikan - z wbudowanym sitem, szczotką oraz wkładem sorpcyjnym Fibercan - wielokrotnego użytku i o wydajności nawet ośmiokrotnie większej od innych produktów dostępnych na rynku. Znacząca wydajność i możliwość wielorazowego użycia, pozwala uniknąć nadmiaru odpadów pochodzących z zużytego sorbentu. Zestaw jest przyrządem kompletnym nie wymagającym dodatkowych elementów.

Środek sorpcyjny Fibercan

 Fibercan jest naturalnym, sypkim sorbentem produkowanym z włókna kwiatu bawełny, jest materiałem niepalnym, a przez to nadającym się do stosowania m. in.: na stacjach benzynowych, w warsztatach samochodowych, zakładach obróbki metali, halach przemysłowych. Jest produktem odnawialnym i biodegradowalnym. Użyty sorbent, automatycznie zatrzymuje węglowodory z wycieków, tworząc z nich grudki pokryte szczelną skorupą, zapobiegając przedostawaniu się cieczy do gleby i wspomagając ochronę środowiska naturalnego. Środek sorpcyjny Fibercan jest dostępny w jednolitych 8,6kg opakowaniach.

Konstrukcje oparte o systemy Pelikan

Sito wbudowane w pojemniku zapewnia oddzielenie zużytego środka sorpcyjnego od czystego oraz ponowne, wielokrotne jego użycie.  Zestawy wykonane w systemie Pelikan, dzięki swej konstrukcji, ułatwiają proces recyklingu, wspomagają ochronę środowiska, pozwalają na oszczędność środka sorpcyjnego oraz gwarantują wodoodporność. Model o większej pojemności wyposażony jest w specjalne pokrętła boczne, złączone z wewnętrznym wiatrakiem, wspierającym przemieszczanie środka sorpcyjnego i wydajniejszą pracę zestawu. Model wyposażony w kółka zapewnia mobilność zestawu i usprawnia pracę w większych pomieszczeniach. Waga całego zestawu, w zależności od modelu, waha się od 7 do 10kg, a rozmiary mieszczą się w zakresie: szerokość i długość - od 37 do 72cm, przy wysokości w zakresie od 62 do 110cm.