Kategorie

Poduszki sorpcyjne

1 Produkty

Olejowe poduszki sorpcyjne sprawdzają się doskonale podczas wycieku substancji ropopochodnych. Znajdują zastosowanie w wielu branżach i są gwarantem bezpieczeństwa w różnorodnych zakładach pracy oraz w środowisku zewnętrznym. Sprawdzają się podczas awarii, których skutkiem jest wyciek oleju. Są niezawodne i łatwe w użyciu. 

Zastosowanie poduszek sorpcyjnych do oleju

Poduszki te pochłaniają i hamują wycieki substancji ropopochodnych. Stosuje się je do zabezpieczania maszyn, z których kapie podczas pracy. Montuje się je także pod uszkodzonymi pojemnikami i baryłkami. Z uwagi na to, że nie wchłaniają wody, można używać ich zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Wykorzystuje się je między innymi w separatorach olejowych oraz wannach wychwytowych.

Cechy dobrej jakości poduszki absorbującej olej

Poduszka sorpcyjna składa się z polipropylenu, który jest w stanie absorbować oleje o rozmaitych właściwościach i różnym pochodzeniu. Materiał otoczony jest grubą i wytrzymałą białą włókniną i uformowany w kwadratowy kształt. Wysoki poziom olejofilnośći, odpowiednia porowatość oraz niewiązanie wody to najważniejsze cechy tego produktu. Dzięki temu poduszki sorpcyjne mogą być stosowane do szybkiego i skutecznego pochłaniania oleju nie tylko na lądzie, ale też na powierzchni wody. Dobrej jakości poduszki można używać przez długi czas, a następnie oddać na przeznaczone do tego celu składowisko. Produkt jest łatwy w montażu i dopasowuje się do każdego kształtu, więc nie ma ryzyka, że jakakolwiek ilość niepożądanej substancji wyleje się. Dzięki białej barwie poduszki, łatwiej jest kontrolować poziom nasączenia materiału. 

Poduszki sorpcyjne do oleju pomagają zachować czystość w zakładzie pracy i na całym jego terenie. Wpasowują się w każdą szczelinę i szczelnie tamują nawet rozległe wycieki punktowe. Dzięki nim substancje ropopochodne nie przedostają się do środowiska naturanego i nie niszczą go. To praktyczne, skuteczne i ekologiczne rozwiązanie problemów z wyciekiem substancji olejowych.